Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ke klidu, po němž tolik toužíme, nám dopomůže homeopatie a dýchací cvičení

Kolektiv autorů: Externí zdroj, Bc. Eva Leňová

Téměř všem svým pacientům krom předepsaného léku doporučuji také podpůrná cvičení a radím dodržovat i různá jiná opatření. Většině z nich, bez ohledu na zdravotní problémy, s nimiž přicházejí, předepíšu nějakou relaxační a dýchací techniku, například pránájámu. Od mnoha lidí pak při kontrole slyším, že u nich díky kombinaci homeopatie s dalšími doprovodnými úpravami životního stylu došlo k pozitivním změnám včetně zlepšení jejich zdravotních problémů, což mě nijak nepřekvapuje.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Jak k tomu dochází? Proč se to děje?

Abychom pochopili, proč se homeopatie a jóga nebo pránájáma doplňují, musíme si vysvětlit, kde a jak homeopatie působí. Jak asi většina z vás ví, homeopatie je celostní metoda léčení. Léčí „člověka‟ a ne jen jeho „nemoc‟! Hlavním důvodem, proč léčení pomocí homeopatie vyžaduje celostní přístup je velmi jemné působení nepatrných homeopatických dávek, které se projevuje na různých úrovních.

Člověk na sobě v dnešním světě nosí vrstvy nejrůznějších masek. Navenek „ukazuje‟, jak je fyzicky, duševně i emocionálně silný. Uvnitř však přitom může ukrývat nejrůznější strachy, pocity viny, špatné návyky, nejistoty a podobné věci. Během odebírání homeopatického případu rozbije pečlivé pozorování a správné pochopení anamnézy pacienta jeho masky na kousky. Homeopat se snaží vnímat i složitou lidskou bytost jako jeden z křehkých živočišných druhů žijících na této planetě, který je stejně zranitelný jako každé jiné zvíře. Pochopí-li homeopat, jaký člověk, jehož má před sebou, ve skutečnosti je, předepíše podle celé osobnosti pacienta. Osobnost neznamená nic jiného, než SKUTEČNÉ JÁ člověka! A naše skutečné já je jednou z nejjemnějších věcí, jakou si umíme představit. Správně podaná homeopatická minimální dávka proto příznivě ovlivní celou naši vnitřní bytost, která je díky své jemnosti tak zranitelná. Nejspíš nebudu nijak přehánět, když řeknu, že pokud se homeopatická dávka této jemné hladině dostatečně nepřiblíží, nemůže dojít k VYLÉČENÍ!

Jóga a pránájáma patří mezi nejlepší možné techniky, které člověku pomohou se své nejvnitřnější bytosti opravdu přiblížit. „Jog‟ znamená sjednocení. Pomocí jógy se sjednotíme se svou duší, v níž sídlí vyšší síla. Na tom se shodují všechna náboženství a písma. Jóga ani pránájáma ovšem nejsou žádné náboženské praktiky - jsou pro každého. Nabízí možnost, jak svůj život naplnit smyslem, pro který jsme se narodili!

Proto u svých pacientů občas trvám na tom, aby se nejprve věnovali nějaké relaxační nebo dýchací technice, a teprve později přejdeme k léčení pomocí homeopatických prostředků. Lék, který vybereme k LÉČENÍ, potom působí příznivěji a lépe odpovídá situaci.

Ve své praxi jsem pozorovala, a myslím, že mnoho homeopatů, kteří věří na jógu a pránájámu by se mnou souhlasilo, že lidé, kteří si uvědomují vnitřní cestu své duše, jsou pro homeopatickou léčbu lepšími kandidáty. To samozřejmě neznamená, že by homeopatie pro extraverty nefungovala. Já se však domnívám, že správně podaný homeopatický lék uleví nejen vnějším zdravotním problémům člověka, ale dokáže ho i změnit k lepšímu, přinést mu klid do života a stabilizovat jeho disharmonický životní styl.

Často se mi zdá, že my, homeopaté, děláme mnohem víc, než jen léčíme nemocné. Pomocí homeopatických léků a rozumných podpůrných opatření ve skutečnosti měníme svět v mnohem lepší místo, než jakým je dnes! Změní-li se jeden člověk v klidného jedince, změní se v důsledku toho nakonec celá společnost v celé své šíři, není-liž pravda?

Dr Shreya Deshpande
http://drshreya.blogspot.cz/
Překlad: Bc. Eva Leńová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj
Bc. Eva Leňová

Kolektiv autorů:
Externí zdroj, Bc. Eva Leňová

Externí zdroj

 

Bc. Eva Leňová tlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze