Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zázvor v létě? Uleví od nevolnosti.

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Zázvoru věnujeme nejvíc pozornosti v zimním období. A není divu – zázvor je známý svými prohřívajícími účinky a v létě nás dostatečně hřeje sluníčko. I když podle jednoho starého rčení ten, kdo jí tuřín v zimě a zázvor v létě, nepotřebuje lékaře.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

V létě trávíme hodně času na cestách a ti, kteří se při cestování potýkají s kinetózou, určitě účinky zázvoru rádi využijí.

Připomeňme, že ajurvéda čerstvý zázvor považuje za koření, které zvyšuje vnitřní oheň, ale nezvyšuje tělesné teplo. Sušený zázvor zvyšuje vnitřní oheň a zároveň zahřívá, proto v létě a teplejších dnech upřednostňujeme čerstvý zázvor.

Zázvor se může stát našim spolubojovníkem proti nevolnosti způsobené dietní chybou, střevní virózou nebo kinetózou. Samozřejmě ho lze tradičně využít i při zchvácenosti, zimnici, bolestech hlavy či nadměrné únavě.

Do své cestovní lékárničky si k homeopatickým lékům, aroma olejům, Dapis gelu a přírodnímu repelentu připravte ZÁZVOROVOU TINKTURU.

Potřebujeme:

  • větší kus čerstvého zázvoru
  • kvalitní alkohol (slivovici, meruňkovici nebo líh – všechno minimálně s obsahem alkoholu 50 %)

Zázvor nakrájejte nadrobno, nasypte do sklenice a zalijte alkoholem tak, aby byl zázvor zcela zakrytý (hladina může sahat i několik cm nad vrstvu zázvoru). Nechejte louhovat 14 dní a proceďte. Při kinetóze a nevolnosti postačí jednorázově 15 kapek pro dospělé, dětem 8 kapek. Při střevní viróze můžeme podávat 20 kapek 3x denně. Účinek této tinktury bude silnější, pokud ji podáme na lžičce medu. Zázvorovou tinkturu byste neměli brát, pokud užíváte léky na ředění krve, opatrně také v těhotenství a při kojení.

Dětem bude asi více chutnat ZÁZVOROVÝ SIRUP, na který potřebujeme

  • kus zázvoru
  • hrnek třtinového cukru
  • ¼ litru vody

Oloupaný zázvor nakrájíme, smícháme s cukrem a zalijeme vodou. Vaříme na mírném ohni asi hodinu. Horký ho nalijeme do ohřátých sklenic a pevně uzavřeme. (Vršky můžeme k dezinfekci vytřít slivovicí.) Horké sklenice se sirupem zabalíme do deky a necháme v teple nasucho sterilizovat do druhého dne. Skladujeme v chladu na tmavém místě.

Takto připravený sirup využíváme k úlevě od nevolnosti. Chutná i v osvěžujícím nápoji v létě. Postačí, když ho zředíme s vodou a dochutíme citronem. V zimě sirup použijeme do teplého čaje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze