Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Zázvor v létě? Uleví od nevolnosti.
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Zázvoru věnujeme nejvíc pozornosti v zimním období. A není divu – zázvor je známý svými prohřívajícími účinky a v létě nás dostatečně hřeje sluníčko. I když podle jednoho starého rčení ten, kdo jí tuřín v zimě a zázvor v létě, nepotřebuje lékaře.

Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová
V létě trávíme hodně času na cestách a ti, kteří se při cestování potýkají s kinetózou, určitě účinky zázvoru rádi využijí.
Připomeňme, že ajurvéda čerstvý zázvor považuje za koření, které zvyšuje vnitřní oheň, ale nezvyšuje tělesné teplo. Sušený zázvor zvyšuje vnitřní oheň a zároveň zahřívá, proto v létě a teplejších dnech upřednostňujeme čerstvý zázvor.
Zázvor se může stát našim spolubojovníkem proti nevolnosti způsobené dietní chybou, střevní virózou nebo kinetózou. Samozřejmě ho lze tradičně využít i při zchvácenosti, zimnici, bolestech hlavy či nadměrné únavě.
Do své cestovní lékárničky si k homeopatickým lékům, aroma olejům, Dapis gelu a přírodnímu repelentu připravte ZÁZVOROVOU TINKTURU.
Potřebujeme:
- větší kus čerstvého zázvoru
- kvalitní alkohol (slivovici, meruňkovici nebo líh – všechno minimálně s obsahem alkoholu 50 %)
Zázvor nakrájejte nadrobno, nasypte do sklenice a zalijte alkoholem tak, aby byl zázvor zcela zakrytý (hladina může sahat i několik cm nad vrstvu zázvoru). Nechejte louhovat 14 dní a proceďte. Při kinetóze a nevolnosti postačí jednorázově 15 kapek pro dospělé, dětem 8 kapek. Při střevní viróze můžeme podávat 20 kapek 3x denně. Účinek této tinktury bude silnější, pokud ji podáme na lžičce medu. Zázvorovou tinkturu byste neměli brát, pokud užíváte léky na ředění krve, opatrně také v těhotenství a při kojení.
Dětem bude asi více chutnat ZÁZVOROVÝ SIRUP, na který potřebujeme
- kus zázvoru
- hrnek třtinového cukru
- ¼ litru vody
Oloupaný zázvor nakrájíme, smícháme s cukrem a zalijeme vodou. Vaříme na mírném ohni asi hodinu. Horký ho nalijeme do ohřátých sklenic a pevně uzavřeme. (Vršky můžeme k dezinfekci vytřít slivovicí.) Horké sklenice se sirupem zabalíme do deky a necháme v teple nasucho sterilizovat do druhého dne. Skladujeme v chladu na tmavém místě.
Takto připravený sirup využíváme k úlevě od nevolnosti. Chutná i v osvěžujícím nápoji v létě. Postačí, když ho zředíme s vodou a dochutíme citronem. V zimě sirup použijeme do teplého čaje.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích