Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Na dovolené odložte práci

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Začíná léto a většina z nás stříhá pověstný metr do začátku dovolené. V naší rodině tomu není jinak a předpokládám, že i scénář samotné dovolené se od ostatních příliš neliší. Poslední den před dovolenou je manžel do noci v práci, kde dodělává resty. Přijde unavený a nervózní domů. Balíme druhý den ráno, odjíždíme o několik hodin později, než jsme si představovali.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Věcí máme víc, než jsme plánovali, děti zlobí, všichni jsou napjatí a hádka je na spadnutí… První týden dovolené strávíme vzpamatováváním se z hektického příjezdu a skutečná relaxace začíná v průběhu druhého týdne, tedy několik dní před odjezdem zpátky.

Přestože se každoročně snažím tento průběh zvrátit, nejsem příliš úspěšná. Ačkoliv nejsem zastánce univerzálního řešení pomocí léků, letos si vezmu na pomoc homeopatii. Těch pár kuliček ke zkvalitnění vzácných dní odpočinku mi za to stojí.

Pro manžela mám připraven lék Magnesia phosphorica 30 C na „napjaté nervy“. Bude ho dostávat již několik dní před odjezdem, aby se mu podařilo zvolnit pracovní tempo. Na dovolené pak dostane 5 granulí každý den do doby, než dokáže „vypnout“. Pokud bude, k mé nevoli, řešit na dálku něco pracovního, obdrží další dávku ihned.

Pro sebe si vezmu lék Ignatia amara, rovněž v ředění 30 C. Pomáhá mi, když se mi nedaří odložit příběhy mých klientů. I když je mám ráda, dovolenou si chci užít s čistou hlavou bez nich.

Přeji vám krásnou dovolenou!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze