Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

I pro seniory může být homeopatie obrovská výhra

Autor: Lucie Nestrašilová

Jaká by měla být strategická léčba seniorů, jak psychosomatika ovlivňuje jejich zdraví? A co zvířata-senioři? Tyto i mnoho dalších přednášek předních odborníků v homeopatii si mohli vyslechnout účastníci tradičního Jarní homeopatického semináře v Táboře, který organizoval tým Homeopatické lékařské asociace. V malebném jihočeském městečku se sešla až stovka lékařů, lékárníků, porodních asistentek, fyzioterapeutů a dalších odborníků v homeopatii, kteří chtěli svou každodenní odbornou praxi obohatit o poznatky svých kolegů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Svou skvělou přednáškou naše homeopatické setkání obohatila i známá nutriční terapeutka PharmDr. Margit Slimáková, která představila možnosti stravování seniorů (ale i široké populace). Věřte – nevěřte, i babičkám a dědečkům lze zdravou stravu nabídnout tak, že ji vezmou za svou☺

Senioři potřebují pohyb, jak je k tomu motivovat a proč je to tak důležité, odeznělo z pohledu fyzioterapeutky PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D.. Plynule na ni navázala přednáška MUDr. Elišky Bártlové o tom, že „špatnou náladu“ u starých lidí bychom neměli akceptovat jako normální aspekt stáří. Naštěstí homeopatie nabízí širokou paletu možností terapie deprese i v tomto věku.

  

Velmi očekávaná pak byla přednáška MUDr. Evy Kettmannové, která referovala o účincích homeopatického léku Corpus callosum. Tento organopreparát paní doktorka testovala spolu s kolegy z naší asociace během posledních čtyř let v léčbě pacientů s ADHD, poruchami učení jako je dyslexie nebo dyskalkulie, u pacientů s autistickými projevy, dále například v rehabilitaci po náhlé mozkové příhodě. Přednášku pak svými konkrétními případy z praxe doplnila MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka s více než 20ti-letou homeopatickou praxí. Závěrem třetího dne pak přišly na řadu přednášky Farmaceutické sekce HLA, v jejichž rámci byla odprezentována nesporná úloha lékárníků ve spolupráci s lékaři i samotnými pacienty. Lékárník je určitým mostem mezi lékařem a pacientem, edukuje pacienta o správném užívání léku, posuzuje možnou interakci léčiv, případně léčiv a potravinových doplňků, v jejichž nabídce se běžný pacient zejména senior nesnadno orientuje…

  

MVDr. Michaela Švaříčková se podělila o případy léčby chronických nemocí u psích seniorů. Její bohaté zkušenosti se zvířecími senioři potvrzují, že i chronicky nemocná zvířata se díky homeopatii můžou dožít důstojného stáří bez utrpení a bolestí.

Z prezentovaných zkušeností jasně vyplynulo, že péče o nemocného seniora musí být komplexní a vyžaduje systematickou terénní léčbu stran zkušeného lékaře-homeopata. I letos tak došlo k jedinečnému vzájemnému sdílení zkušeností, doporučení i k obohacení účastníků a ke vzkazu odborné i široké veřejnosti – v rámci svých možností a kompetencí každý homeopatický lék, kterým můžeme u starého člověka nahradit lék alopatický, je obrovská výhra. 

  

  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.3.2023 02:42

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze