Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zajděte bezinky a udělejte si vynikající bezinkový sirup!

Autor: Bc. Romana Gogelová

"Kvetou kozičky", říkávala moje milá maminka a hned se hnala natrhat si něžná a voňavá květenství černého bezu do čaje na zimu. Čaj z květů černého bezu je skutečně vynikající, lahodně chutná a je skvělým lékem na kašel a nachlazení.

Ilustrační foto
Zdroj: Bc. Romana Gogelová

Bezinkový sirup z květů je zase vhodný do vody nebo čaje, taktéž výborný na kašel i posílení imunity, obzvláště jednoduchý na přípravu a způsobem přípravy (za studena) zachovávající veškeré účinné látky černého bezu opravdu v plné síle. Chutná skvěle dětem i dospělým – vyzkoušejte si připravit sami medicínu z naší přírody – nyní je nejlepší čas!

Recept naší babičky:

  • 40 květů černého bezu
  • 6 litrů převařené vlažné nebo studené vody
  • 16 dkg kyseliny citronové
  • 6 biocitronů bez pecek a kůry na kostičky
  • 6 kg cukru krupice nebo krystal

Z tohoto množství vyrobíte cca 9 litrů sirupu, sirup samozřejmě můžete vyrobit i z polovičního množství ingrediencí.

Postup:

Bezinky + citrony nakrájené na malé kostičky nechte v hrnci či lavorku vylouhovat přes noc (cca 12 hodin), poté přes plátýnko sceďte a důkladně vymačkejte, přidejte postupně za studena cukr a kyselinu citronovou a po rozpuštění plňte do vymytých lahví.

Poznámka autorky:
V košíku na fotografii je nejen tradiční černý bez, ale i jeho kolega "růžový" - keř dekorující mou zahradu, jehož květenství se dají využít rovněž ke stejným účelům.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 05:56

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze