Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I děti potřebují dovolenou

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Blíží se konec školního roku a děti, stejně jako dospělí, se již nemohou dočkat odpočinku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kamarádka mi vyprávěla, jak její pětiletá dcera nedávno dala přednost hraní sama doma před lákavou výpravou za skřítky. I když jsou děti otevřené světu, novým zkušenostem a kamarádům, občas se potřebují zastavit a získané informace vstřebat. Anebo prostě jen tak odpočívat.

Kolegyně si všimla, že když její školní děti chodí poctivě do konce června do školy, první týdny vysněných prázdnin pak stráví nemocné doma jako důsledek prožitého napětí. Rozhodla se je proto ke konci roku občas nechat doma. Tento přístup se mi velice líbí. Je to takové „vyklusání“ po náročném výkonu, čas k odplavení působků stresu a příprava k tomu, aby zasloužená relaxace v podobě prázdnin mohla v klidu začít.

Když to možnosti rodičů i školy umožní, tyto „předprázdniny“ považuji za velice rozumné. V případě, že to možné není a dítě navíc potřebuje dotahovat známky, podpořila bych jeho síly homeopaticky. Nejvhodnějším lékem je Kalium phosphoricum. Používá se na odpor k duševní práci a únavu z učení a komunikace, dobře působí i na bolesti hlavy z přetížení. Podáváme 5 granulí v ředění 30C 1x denně. Myslím, že od začátku června si ho zaslouží téměř všichni školáci.

Ať Vám prázdniny nic nezkazí!

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 21:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze