Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I děti potřebují dovolenou

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Blíží se konec školního roku a děti, stejně jako dospělí, se již nemohou dočkat odpočinku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kamarádka mi vyprávěla, jak její pětiletá dcera nedávno dala přednost hraní sama doma před lákavou výpravou za skřítky. I když jsou děti otevřené světu, novým zkušenostem a kamarádům, občas se potřebují zastavit a získané informace vstřebat. Anebo prostě jen tak odpočívat.

Kolegyně si všimla, že když její školní děti chodí poctivě do konce června do školy, první týdny vysněných prázdnin pak stráví nemocné doma jako důsledek prožitého napětí. Rozhodla se je proto ke konci roku občas nechat doma. Tento přístup se mi velice líbí. Je to takové „vyklusání“ po náročném výkonu, čas k odplavení působků stresu a příprava k tomu, aby zasloužená relaxace v podobě prázdnin mohla v klidu začít.

Když to možnosti rodičů i školy umožní, tyto „předprázdniny“ považuji za velice rozumné. V případě, že to možné není a dítě navíc potřebuje dotahovat známky, podpořila bych jeho síly homeopaticky. Nejvhodnějším lékem je Kalium phosphoricum. Používá se na odpor k duševní práci a únavu z učení a komunikace, dobře působí i na bolesti hlavy z přetížení. Podáváme 5 granulí v ředění 30C 1x denně. Myslím, že od začátku června si ho zaslouží téměř všichni školáci.

Ať Vám prázdniny nic nezkazí!

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze