Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ekzém na obličeji

Autor: Redakce

Drobné, růžové pupínky, které se na vrchu olupují. Někdy se objeví malé puchýřky nebo hnisavé, zánětlivé pupínky. Bolí a svědí. Řeč je o periorální dermatitidě – kožním onemocnění, které se objevuje nejčastěji kolem úst, ale nezřídka i na jiné části obličeje. Postihuje zejména mladé ženy. Možná jste o tomto onemocnění slyšeli jako o „nemoci letušek“. (Periorální ekzém byl pozorován u letušek, které jím trpěly kvůli vysoké spotřebě kosmetiky). Lze i v tomto případě pomoci vhodně zvolenými homeopatickými léky?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

„Dobrý den, prosím o radu. U vnějších koutků očí, na víčkách, u vrásek u nosní dírky, u nosních dírek a pod nosem se mi dělají opravdu bolestivé červené, nateklé pupínky. Jsou velmi bolestivé. Mám pocit zapíchnuté jehličky. Pupínky svědí a bolí na dotek. Byla jsem u kožní lékařky, dostala jsem na 3 dny kortikoidy, na chvíli to zahnaly a po vysazení je vše zpět. Dělají se mi červené vystouplé vřídky, ze kterých teče krev. Je to velmi bolestivé. Nejhorší je to ve vrásce kolem nosních dírek. Čas od času trpím na ekzémy. Máte nějaké doporučení?“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, zkušené lékařka a odbornice v homeopatii:

„Myslím, že se jedná o periorální a perinasální ekzém, který velmi trápí a nechce se zahojit. 

  • Pokud mokvá medovou sekrecí, užívejte GRAPHITES 15 C pět granulí dvakrát denně. 
  • Je-li to bolest jako zapíchnutá tříska a objevuje se krvácení, pak zvolte NITRICUM ACIDUM 15 C dvakrát denně 5 granulí léku po celou dobu trvání potíží. Stav by se měl do dvou týdnů zlepšit.
  • Přidejte APIS MELLIFICA 30 C 5 granulí třikrát denně – na napuchnuté pupínky – a
  • POUMON HISTAMINE 15 C, také třikrát denně 5 granulí, jako prevenci alergie.

Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost. Napište, jak se bude dařit.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.8.2019 01:02

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze