Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Střevní viróza

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Sluníčko nás láká ven, všude je krásně a člověk by si myslel, že nás tato energie posílí. Přesto do lékárny velmi často přicházejí maminky s dětmi a střevní virózou. Toto onemocnění se nejlépe šíří v dětských kolektivech. Takto postižené děti jsou nejčastěji školkáčci nebo děti na prvním stupni základní školy.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Mezi nejčastější příznaky patří nechutenství, únava, zvracení, průjem, bolesti břicha, může být zvýšená teplota a bolesti hlavy. U někoho se projeví jen některé z příznaků, jiný může mít i všechny. Vždy záleží na tom, jak silný imunitní systém dítě má. Často se také stane, že postupně odpadnou i ostatní členové rodiny. Naštěstí je to onemocnění krátkodobé (nejčastěji 1–3 dny, ale může trvat i déle).

Rizikem tohoto stavu je možnost rozvoje dehydratace, pokud jsou ztráty tekutin velké. Naštěstí homeopatie umí tyto stavy dobře a rychle zvládnout.

Jako první krok doporučuji podat dávku aktivního uhlí – má velkou absorpční schopnost a natáhne na sebe bakterie, viry, toxiny, plísně. Nevstřebává se ve střevě a vše vyjde stolicí ven. Dále pak lék Nux vomica 9 C, který má silné detoxikační účinky, působí při zvracení a nechutenství. Podáváme několikrát denně, pokud je trávicí trakt hodně podrážděný, tak po každém zvracení.

Jako prevence dehydratace velmi dobře působí China 9 C. Doporučuji její podávání už po prvním zvracení, tělo pak lépe reguluje své vodní hospodářství, pokud nastanou velké ztráty tekutin zvracením a průjmy. Když se objeví průjmy, hezky zabírá Arsenicum album 9 C.

Důležitá jsou také režimová opatření v rodině. Dítě potřebuje klid, nejlépe se cítí doma v posteli, ideálně pokud jsou zataženy rolety. Dokud dítě samo nemá chuť k jídlu, tak ho nenutíme. Při dobrovolném půstu může imunitní systém plně zapojit své ochranné mechanismy a nemoc rychleji odezní. Až je dítě čilejší a má chuť k jídlu, je dobré začínat s malou porcí a úplně vynechat živočišné potraviny (maso, mléko a mléčné výrobky a vejce). První věc, kterou svým dětem dávám po střevní viróze, je odvar z ječných krup. Kroupy opražíme na suché pánvi do voňava a ve vodě vaříme 10 minut. Dalších 10 minut necháme vyluhovat a po lžičkách podáváme. Pokud odvar dítě udrží, můžeme mu dát sníst i kroupy. Jako další jídlo podávám vařenou rýži. Jestliže i toto zvládne bez následného zvracení, uvařím rýži s mrkví.

Je dobré nechat dítě dostatečně dlouhou dobu doma. Jeho imunitní systém je oslabený a může snadněji něco dalšího chytit. Imunitu podpoříme podáváním Oscillococcinum 1x denně.

Reklama: Oscillococcinum - Novinka - Výhodné rodinné balení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 07:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze