Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Střevní viróza

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Sluníčko nás láká ven, všude je krásně a člověk by si myslel, že nás tato energie posílí. Přesto do lékárny velmi často přicházejí maminky s dětmi a střevní virózou. Toto onemocnění se nejlépe šíří v dětských kolektivech. Takto postižené děti jsou nejčastěji školkáčci nebo děti na prvním stupni základní školy.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi nejčastější příznaky patří nechutenství, únava, zvracení, průjem, bolesti břicha, může být zvýšená teplota a bolesti hlavy. U někoho se projeví jen některé z příznaků, jiný může mít i všechny. Vždy záleží na tom, jak silný imunitní systém dítě má. Často se také stane, že postupně odpadnou i ostatní členové rodiny. Naštěstí je to onemocnění krátkodobé (nejčastěji 1–3 dny, ale může trvat i déle).

Rizikem tohoto stavu je možnost rozvoje dehydratace, pokud jsou ztráty tekutin velké. Naštěstí homeopatie umí tyto stavy dobře a rychle zvládnout.

Jako první krok doporučuji podat dávku aktivního uhlí – má velkou absorpční schopnost a natáhne na sebe bakterie, viry, toxiny, plísně. Nevstřebává se ve střevě a vše vyjde stolicí ven. Dále pak lék Nux vomica 9 C, který má silné detoxikační účinky, působí při zvracení a nechutenství. Podáváme několikrát denně, pokud je trávicí trakt hodně podrážděný, tak po každém zvracení.

Jako prevence dehydratace velmi dobře působí China 9 C. Doporučuji její podávání už po prvním zvracení, tělo pak lépe reguluje své vodní hospodářství, pokud nastanou velké ztráty tekutin zvracením a průjmy. Když se objeví průjmy, hezky zabírá Arsenicum album 9 C.

Důležitá jsou také režimová opatření v rodině. Dítě potřebuje klid, nejlépe se cítí doma v posteli, ideálně pokud jsou zataženy rolety. Dokud dítě samo nemá chuť k jídlu, tak ho nenutíme. Při dobrovolném půstu může imunitní systém plně zapojit své ochranné mechanismy a nemoc rychleji odezní. Až je dítě čilejší a má chuť k jídlu, je dobré začínat s malou porcí a úplně vynechat živočišné potraviny (maso, mléko a mléčné výrobky a vejce). První věc, kterou svým dětem dávám po střevní viróze, je odvar z ječných krup. Kroupy opražíme na suché pánvi do voňava a ve vodě vaříme 10 minut. Dalších 10 minut necháme vyluhovat a po lžičkách podáváme. Pokud odvar dítě udrží, můžeme mu dát sníst i kroupy. Jako další jídlo podávám vařenou rýži. Jestliže i toto zvládne bez následného zvracení, uvařím rýži s mrkví.

Je dobré nechat dítě dostatečně dlouhou dobu doma. Jeho imunitní systém je oslabený a může snadněji něco dalšího chytit. Imunitu podpoříme podáváním Oscillococcinum 1x denně.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 11:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze