Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co jsou to ty kuličky?

Autor: Petra Sumeráková

Homeopatie má spousty příznivců a jejich řady stále rostou, na druhou stranu je však stále ještě mnoho lidí, kteří buď netuší co homeopatie vůbec je nebo jsou skeptičtí a jsou přesvědčeni, že jde jen o pouhé placebo.

Ilustrační foto

Nikdy nikoho nepřesvědčuji o účincích. Vždy říkám, že k homeopatii si musí člověk najít cestu sám. Většinou je to stylem, kterému říkám: "tonoucí se stébla chytá", aneb když vše ostatní selže. Což se stalo kdysi dávno i mně. Zkrátka, když si medicína neví rady, člověk vyzkouší vše a zpravidla dojde i na homeopatii. U zvířat zjistíme velmi brzy, že se o žádné placebo nejedná, protože zvíře si nic vsugerovat nemůže. Stačí vidět působení několika homeopatických léků, kterým já pracovně říkám: "mávnutí kouzelné hůlky" a když člověk na vlastní oči vidí, jak se třeba i za pár minut psu uleví, dojde mu, že na těch "kuličkách" vážně asi něco bude. Například takový kouzelný APIS - podaný při otocích - po štípnutí včelou nebo při reakci na vakcínu... Po jeho podání i ten největší skeptik roztaje.

No a pak už je krůček k tomu, aby člověk zkoušel další a další homeopatické léky a postupem času zjišťuje, že mu je úplně jedno, že mu ten či onen tvrdí, že tohle přeci nemůže fungovat, neb on sám cítí a vidí, že to funguje.

Moje maminka dlouhé roky vůbec nechápala co to v těch různobarevných tubičkách vůbec mám. Dost se divila i tomu, že to často dávám našim psům, ale nikdy neměla potřebu to sama vyzkoušet. Až jednou... Měla úporné žaludeční problémy. Tehdy jsem jí poprvé podala tubičku homeopatika NUX VOMICA - vůbec se neptala, co to je, či z čeho to je, bylo jí tak zle, že jen otevřela pusu, já ji na jazyk dala 5 kuliček a zavelela: ,,vycucej je“. Za 20minut přišla velká úleva a od té doby naše maminka vždy a na všechno přijde s otázkou: "A nemáš na to NĚJAKÉ KULIČKY?":-)

Přišla jsem tedy na to, že někdy je naprosto zbytečné lidem vysvětlovat, co je homeopatie a jaký má účinek. Hlavní je, aby si sami zažili ten pocit, jak homeopatie pomáhá.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.12.2019 19:31

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze