Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co jsou to ty kuličky?

Autor: Petra Sumeráková

Homeopatie má spousty příznivců a jejich řady stále rostou, na druhou stranu je však stále ještě mnoho lidí, kteří buď netuší co homeopatie vůbec je nebo jsou skeptičtí a jsou přesvědčeni, že jde jen o pouhé placebo.

Ilustrační foto

Nikdy nikoho nepřesvědčuji o účincích. Vždy říkám, že k homeopatii si musí člověk najít cestu sám. Většinou je to stylem, kterému říkám: "tonoucí se stébla chytá", aneb když vše ostatní selže. Což se stalo kdysi dávno i mně. Zkrátka, když si medicína neví rady, člověk vyzkouší vše a zpravidla dojde i na homeopatii. U zvířat zjistíme velmi brzy, že se o žádné placebo nejedná, protože zvíře si nic vsugerovat nemůže. Stačí vidět působení několika homeopatických léků, kterým já pracovně říkám: "mávnutí kouzelné hůlky" a když člověk na vlastní oči vidí, jak se třeba i za pár minut psu uleví, dojde mu, že na těch "kuličkách" vážně asi něco bude. Například takový kouzelný APIS - podaný při otocích - po štípnutí včelou nebo při reakci na vakcínu... Po jeho podání i ten největší skeptik roztaje.

No a pak už je krůček k tomu, aby člověk zkoušel další a další homeopatické léky a postupem času zjišťuje, že mu je úplně jedno, že mu ten či onen tvrdí, že tohle přeci nemůže fungovat, neb on sám cítí a vidí, že to funguje.

Moje maminka dlouhé roky vůbec nechápala co to v těch různobarevných tubičkách vůbec mám. Dost se divila i tomu, že to často dávám našim psům, ale nikdy neměla potřebu to sama vyzkoušet. Až jednou... Měla úporné žaludeční problémy. Tehdy jsem jí poprvé podala tubičku homeopatika NUX VOMICA - vůbec se neptala, co to je, či z čeho to je, bylo jí tak zle, že jen otevřela pusu, já ji na jazyk dala 5 kuliček a zavelela: ,,vycucej je“. Za 20minut přišla velká úleva a od té doby naše maminka vždy a na všechno přijde s otázkou: "A nemáš na to NĚJAKÉ KULIČKY?":-)

Přišla jsem tedy na to, že někdy je naprosto zbytečné lidem vysvětlovat, co je homeopatie a jaký má účinek. Hlavní je, aby si sami zažili ten pocit, jak homeopatie pomáhá.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 10:48

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze