Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když psa bolí klouby

Autor: Petra Sumeráková

Bolestivost a ztuhlost kloubů zcela neodmyslitelně patří ke stáří a trápí bohužel i pejsky. Různé stupně kulhání, celková rozbolavělost, špatné vstávání z lehu, nevyskočení na gauč tak jako dříve - to vše jsou příznaky, že pohybový aparát už neslouží moc dobře. Krom toho, že to pejskovi brání v plynulém pohybu, je to samozřejmě spojené i s bolestivostí, která může přerůst až v zánět.  

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Klasická medicína toto řeší různými chondroprotektivy a na bolest či záněty se užívají speciální veterinární preparáty - vše musíte řešit s Vaším veterinárním lékařem.

Mnoho mých klientů se mě ptá, kdy je třeba začít podávat různé preparáty na klouby, jestli je dávat preventivně nebo až v případě potíží. Vždy říkám, že je to velmi individuální a záleží na plemeni, velikosti, stáří, vrozených dispozicích. Všechna plemena ať velká či malá vstupují do tzv. seniorského věku v 8 letech. Od té doby je vždy potřeba zvýšit opatrnost i v případě, že pes žádné problémy nevykazuje. Každoroční veterinární prohlídky, kvalitní, pestrá a vyvážená strava doplněná o nenasycené mastné kyseliny a dnes již běžně dostupný hydrolizovaný kolagen. To vše pomůže k tomu, aby se kloubní potíže nedostavily předčasně.

Jakmile dojde na viditelné obtíže, můžeme kromě veterinární medikace pomoci pejskovi i homeopaticky. Existuje několik léků, které můžeme bez obav vyzkoušet.

  • RHUS TOXICODENDRON - používáme v případě kloubní ztuhlosti, která se zlepší pohybem, při strnulosti, přetažení svalů.
  • RUTA GRAVEOLENS - artritické či revmatické stavy, ztuhlost zhoršená pohybem či chladem a vlhkem.
  • DULCAMARA - kloubní zatuhlost a bolestivost při prudkých změnách počasí, zejména za chladných a vlhkých dnů.

Dávkování je v případě nástupů obtíží 3x denně 3-5 granulí v ředění 15C. Po zlepšení 5 granulí 1x denně až do vymizení obtíží. V případě kloubů však musíme počítat s recidivou,  při každém dalším nástupu, léčbu opět nasadíme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 17:40

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze