Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Slaďoučké cucací tabletky Homeogene jsou jednoznačnou volbou při začínající bolesti v krku.Kamila Paurová
- Staphysagria na řezné rány funguje skvěle.Andrea Wesolá
- S homeopatií jako takovou mám jen dobré zkušenosti. Vždy pomohla dětem i mně. Díky za ni.Kateřina Dandová
- Rhus mi vždycky pomohl při bolavých zádech. Nedám na něj dopustit.Lenka Černá
- Ruta mě zachránila před operací karpálů.Miroslava Maliňáková
Když psa bolí klouby
Autor: Petra Sumeráková
Bolestivost a ztuhlost kloubů zcela neodmyslitelně patří ke stáří a trápí bohužel i pejsky. Různé stupně kulhání, celková rozbolavělost, špatné vstávání z lehu, nevyskočení na gauč tak jako dříve - to vše jsou příznaky, že pohybový aparát už neslouží moc dobře. Krom toho, že to pejskovi brání v plynulém pohybu, je to samozřejmě spojené i s bolestivostí, která může přerůst až v zánět.

Zdroj: Freeimages
Klasická medicína toto řeší různými chondroprotektivy a na bolest či záněty se užívají speciální veterinární preparáty - vše musíte řešit s Vaším veterinárním lékařem.
Mnoho mých klientů se mě ptá, kdy je třeba začít podávat různé preparáty na klouby, jestli je dávat preventivně nebo až v případě potíží. Vždy říkám, že je to velmi individuální a záleží na plemeni, velikosti, stáří, vrozených dispozicích. Všechna plemena ať velká či malá vstupují do tzv. seniorského věku v 8 letech. Od té doby je vždy potřeba zvýšit opatrnost i v případě, že pes žádné problémy nevykazuje. Každoroční veterinární prohlídky, kvalitní, pestrá a vyvážená strava doplněná o nenasycené mastné kyseliny a dnes již běžně dostupný hydrolizovaný kolagen. To vše pomůže k tomu, aby se kloubní potíže nedostavily předčasně.
Jakmile dojde na viditelné obtíže, můžeme kromě veterinární medikace pomoci pejskovi i homeopaticky. Existuje několik léků, které můžeme bez obav vyzkoušet.
- RHUS TOXICODENDRON - používáme v případě kloubní ztuhlosti, která se zlepší pohybem, při strnulosti, přetažení svalů.
- RUTA GRAVEOLENS - artritické či revmatické stavy, ztuhlost zhoršená pohybem či chladem a vlhkem.
- DULCAMARA - kloubní zatuhlost a bolestivost při prudkých změnách počasí, zejména za chladných a vlhkých dnů.
Dávkování je v případě nástupů obtíží 3x denně 3-5 granulí v ředění 15C. Po zlepšení 5 granulí 1x denně až do vymizení obtíží. V případě kloubů však musíme počítat s recidivou, při každém dalším nástupu, léčbu opět nasadíme.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích