Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když psa bolí klouby

Autor: Petra Sumeráková

Bolestivost a ztuhlost kloubů zcela neodmyslitelně patří ke stáří a trápí bohužel i pejsky. Různé stupně kulhání, celková rozbolavělost, špatné vstávání z lehu, nevyskočení na gauč tak jako dříve - to vše jsou příznaky, že pohybový aparát už neslouží moc dobře. Krom toho, že to pejskovi brání v plynulém pohybu, je to samozřejmě spojené i s bolestivostí, která může přerůst až v zánět.  

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Klasická medicína toto řeší různými chondroprotektivy a na bolest či záněty se užívají speciální veterinární preparáty - vše musíte řešit s Vaším veterinárním lékařem.

Mnoho mých klientů se mě ptá, kdy je třeba začít podávat různé preparáty na klouby, jestli je dávat preventivně nebo až v případě potíží. Vždy říkám, že je to velmi individuální a záleží na plemeni, velikosti, stáří, vrozených dispozicích. Všechna plemena ať velká či malá vstupují do tzv. seniorského věku v 8 letech. Od té doby je vždy potřeba zvýšit opatrnost i v případě, že pes žádné problémy nevykazuje. Každoroční veterinární prohlídky, kvalitní, pestrá a vyvážená strava doplněná o nenasycené mastné kyseliny a dnes již běžně dostupný hydrolizovaný kolagen. To vše pomůže k tomu, aby se kloubní potíže nedostavily předčasně.

Jakmile dojde na viditelné obtíže, můžeme kromě veterinární medikace pomoci pejskovi i homeopaticky. Existuje několik léků, které můžeme bez obav vyzkoušet.

  • RHUS TOXICODENDRON - používáme v případě kloubní ztuhlosti, která se zlepší pohybem, při strnulosti, přetažení svalů.
  • RUTA GRAVEOLENS - artritické či revmatické stavy, ztuhlost zhoršená pohybem či chladem a vlhkem.
  • DULCAMARA - kloubní zatuhlost a bolestivost při prudkých změnách počasí, zejména za chladných a vlhkých dnů.

Dávkování je v případě nástupů obtíží 3x denně 3-5 granulí v ředění 15C. Po zlepšení 5 granulí 1x denně až do vymizení obtíží. V případě kloubů však musíme počítat s recidivou,  při každém dalším nástupu, léčbu opět nasadíme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 17:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze