Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak skoncovat s tabákem? Homeopatie nabízí „celoplošné“ řešení!

Kolektiv autorů: MUDr. Jaroslav Čupera, Externí zdroj

Kouříte a snažíte se se svým zlozvykem bojovat? Podporu vám mohou poskytnout homeopatické léky. Rozptyl jejich účinnosti je opravdu široký.

Ilustrační foto
Zdroj: www.ulekare.cz

Podle statistik kouří v České republice 2,3 milionu dospělých. To představuje asi 26 % populace starší 18 let. Kuřáci zatěžují okolí tzv. pasivním kouřením – to není o nic méně škodlivé než to aktivní. Průměrný kuřák si svým zlozvykem zkracuje život asi o 15–18 let. Láska k tabáku je pak zodpovědná za každé páté úmrtí. Celkem je to v naší zemi asi 18 tisíc zemřelých ročně.

Krabičky smrti

Kouření je zodpovědné za značnou část rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, jako je například ischemická choroba srdeční. Významně zvyšuje riziko mozkových příhod, chronické obstrukční plicní nemoci a řady dalších onemocnění. Kromě toho konzumace cigaret zvyšuje až 25× možnost vzniku rakoviny. Značná část kuřáků se tak „dočká“ nějakého onkologického onemocnění. Nejčastěji se u nich objevuje rakovina plic a močového měchýře. Významné riziko představuje i již zmíněné pasivní kouření, tedy pobývání v zakouřeném prostředí, ať již pracovním, veřejném, či domácím. Pasivní příjem tabákového dýmu navyšuje dvojnásobně nebezpečí vzniku infarktu myokardu a až o 82 % vzrůstá riziko mozkové příhody. Rovněž výrazně zhoršuje projevy alergie, astmatu i atopického ekzému – to bývá problém hlavně dětí kuřáků.

Krásný život bez tabáku
Zanechání kouření má pro člověka (ale i jeho okolí) mnohé benefity:

 • Již za dva dny se obnovuje samočisticí schopnost plic, vrací se čich i chuť.
 • V průběhu několika týdnů se zlepšuje prokrvení celého těla.
 • Během pár měsíců ustoupí kašel a zmírní se dušnost.
 • V dalších 3–5 letech se sníží na polovinu riziko infarktu.
 • V průběhu 10 let poklesne o půlku nebezpečí vzniku rakoviny plic.

Cíl jasný, cesta trnitá

Tabáková abstinence je proces, který trvá prakticky doživotně. Přijmout fakt, že vstupujete do nekončícího boje s touhou znovu si zapálit, to je to nejdůležitější pro úspěch. A další významné kroky pro zdárné skoncování s cigaretami?

 • Stanovte si den D, kdy přestanete kouřit.
 • Tento den vyhoďte veškeré cigarety, popelníky a vše, co souvisí s tabákem.
 • Když dostanete chuť zhřešit, chvíli počkejte a promyslete si, proč si chcete zapálit.
 • Zkuste se místo kouření zaměstnat nějakou jinou činností.
 • Často jezte, malé porce a nízkokalorická jídla.
 • Pijte dostatek tekutin.
 • Doplňujte potřebné vitamíny i hořčík – jeho dostatečný přísun zmírní nervozitu.
 • Za každý den, který nekouříte, se odměňte něčím příjemným, ale nikoliv kalorickou stravou.
 • Znovu a znovu si připomínejte, proč jste přestali kouřit.

Jaká je homeopatická pomoc v případě odvykání kouření a další rady MUDr. Jaroslava Čupery se dočtete v celém článku na našem partnerském portálu www.ulekare.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera
Externí zdroj

Kolektiv autorů:
MUDr. Jaroslav Čupera, Externí zdroj

MUDr. Jaroslav Čupera lékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze