Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Herbadent Homeo bylinná zubní pasta bez zbytečné chemie, vhodná i při homeopatické léčbě

Autor: Externí zdroj

Proč jsme v Herbadentu vyvinuli a začali vyrábět bylinou zubní pastu Herbadent Homeo s ženšenem?

Ilustrační foto
Zdroj: www.herbadent.cz

Společnost Herbadent, jako tradiční, český výrobce bylinných léčiv a kosmetických přípravků si dala za svůj cíl pomáhat v boji proti dvěma nejčastějším onemocněním, které ohrožují chrup. Jsou to zubní kaz a parodontitida, obecně nepřesně nazývaná jako parodontóza. Parodontitida je onemocnění, které je charakterizováno destrukcí tkání upevňující zub v zubním lůžku kosti (horní a dolní čelisti), které může vést až ke ztrátě chrupu. Jednou z hlavních etiologií neboli příčin vzniku obou výše zmíněných onemocnění je mikrobiální zubní plak.

Kvalitní zubní pasta by měla v první řadě pomáhat zubnímu kartáčku čistit zuby od mikrobiálního zubního plaku a navíc díky účinným látkám by měla pomáhat v péči o zdravé i zánětem postižené dásně. Tuto funkci samozřejmě zastane i u dásní zdravých, protože prevence je stále nejúčinnější formou boje proti chorobám a jednoznačně platí rčení, že ve „zdravé dásni – zdravý zub“.

Herbadent si zvolil účinné látky v podobě extraktů a silic léčivých bylin, které mají prokazatelné pozitivní účinky na stav dásní a zubů. Přídomek „bylinná, bylinný nebo herbal“ má dnes v názvu svých výrobků celá řada výrobců. Některé výrobky dokonce vypadají, že jsou bylinné, ale ve skutečnosti obsahují pouze zlomek bylinných silic. Herbadent se ale může pyšnit tím, že výrobky jsou z bylin skutečně vyráběné.

Bylinný extrakt pro zubní pastu HERBADENT Homeo se připravuje pomalou studenou macerací z řepíku lékařského, heřmánku pravého, šalvěje lékařské a mochny nátržníku. K nim se přidává ještě extrakt ženšenu a hřebíčková a fenyklová silice. Unikátní kombinace léčivých rostlin má klinicky ověřené protizánětlivé, protikrvácivé, stahující a hojivé účinky, rovněž v mnoha případech léčivé byliny působí proti bakteriím, virům a dalším choroboplodným zárodkům.

Zde je našich „7 statečných“ :

  • Řepík lékařský - „Hlas řečníků a zpěváků bude ještě zvučnější, budou-li kloktat čaj z řepíku…“ Jedná se o jednu z nejuniverzálnějších rostlinných drog: adstringens, silné detoxicans, zevně se používá jako antiflogistikum, antiseptikum. Tlumí zánět a bolest dásní a hrdla.
  • Mochna nátržník - Pan farář Kneipp: „Není lepšího prostředku proti krvácení než nátržník“ Tuto další velmi účinnou bylinu charakterizují účinky – hemostatikum, adstringens, fytoncidum, antialergikum, imunostimulační. Navíc odvar lze použít jako kloktadlo při zánětech v ústní dutině, při angíně, při krvácení dásní nebo např. po extrakci zubu.
  • Šalvěj lékařská - Šalvěj je známá jako antiseptikum, fungicidum, adstringens. Zevně ji lze použít na špatně se hojící rány nebo jako kloktadlo při zánětu ústní dutiny, angíně nebo krvácení dásní. Významná je i proti halitóze – zápachu z úst.
  • Fenykl obecný - Díky dezinfekčním účinkům se silný odvar ze semen užívá i jako kloktadlo při bolesti v krku.
  • Heřmánek pravý - V heřmánku bylo zjištěno 109 účinných látek! Pro ústní dutinu je důležité především jako antiflogistikum a antiseptikum. Ničí jedovaté produkty látkové výměny mikroorganismů, jako jsou streptokoky nebo stafylokoky, je vhodný při angíně či zánětech v dutině ústní nebo hrtanu jako kloktadlo.
  • Hřebíček - „Bolí vás zub? Zakousněte se do hřebíčku! Je to starý a osvědčený lidový recept, jak utlumit bolest zubů a dásní“ Hřebíček je v Herbadentu použit jako lokální anestetikum a antiseptikum.
  • Ženšen - „Nebo-li všehoj ženšenový, zázrak přírody, božská tráva, kořen života“ ženšen je též významnou součástí dentálních přípravků, a to pro své hojivé účinky při zánětlivých projevech v dutině ústní, příznivě napomáhá při parodontóze a krvácení dásní.

Vedle kvalitních účinných látek by zubní pasta měla být šetrná, ne příliš abrazivní, aby nepoškozovala zubní sklovinu a nedráždila dásně. Bylinná zubná pasta Herbadent Homeo má velice kvalitní jemné abrazivní složky s nízkou abrazivitou, které jsou tvořeny hydratovanou silikou, díky níž nedochází ani při špatné technice čištění zubů k poškozování skloviny nebo povrchové vrstvy dásně. Přesto účinně odstraňují plak z povrchu zubu.

Další látkou, která bývá běžnou součástí zubních past je tenzid SLS (Sodium Lauryl Sulphate), jedná se o levné a velmi účinné pěnidlo, které sice způsobuje, že pasta hodně pění, ale ukázalo se, že zvyšuje výskyt aft u lidí, kteří jimi pravidelně trpí. Těm lékaři doporučují nepoužívat zubní pasty obsahující tuto látku. Proto jsme si v Herbadentu zvolili šetrné přírodní pěnidlo Sodium sweetalmondamphoacetate na bázi mandlového oleje. Zubní pasta sice méně pění, ale nedráždí ústní sliznice. Je proto vhodná i pro malé děti a citlivé pacienty.

Rovněž jsme se vyhnuli použití umělých parfemací, příchutí a barviv. Do zubních past se často přidávají chemická barviva, která sice vytvářejí přitažlivý barevný efekt, ale nezřídka jde o sloučeniny chloru a dalších chemických látek. Běžně se vyskytují také v nátěrech, inkoustech a plastech. Barva zubní pasty Herbadent Homeo je daná přírodní barvou bylinného extraktu, proto má světle okrovou barvu.

Bylinná zubní pasta Herbadent Homeo s ženšenem je rovněž bez fluoru a mentolu, tudíž je vhodná i pro homeopatické pacienty. Díky absenci fluoru hodně pacientům pomohla vyřešit letité dermatitidy kolem úst, které mohou vzniknout jako alergická reakce na přípravky obsahující sloučeniny fluoru.

V bylinném portfoliu Herbadentu máme další kvalitní produkty jako ústní vody, roztoky a gely na dásně, zubní kartáčky a další produkty, které jak zdravým, tak i nemocným pacientům pomáhají správně pečovat o sliznice dutiny ústní a o chrup a tím zajistí správnou kondici vstupní brány naší trávicí trubice.

MUDr. Michal Karas
Herbadent s.r.o.
www.herbadent.cz

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 08:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze