Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Šok z nehody může působit i na příbuzné

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Moje maminka měla vážnou autonehodu. Auto ji srazilo na kamion a z jejího auta zbyla jen její sedačka. Jí se kromě drobných pohmožděnin nestalo nic. Léky na mentální šok, Arnica montana a Aconitum napellus, užívala spíše preventivně. Za několik dní sedla opět za volant a řídí, jakoby se nic nestalo.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Celou situaci jsem hůř prožívala já. Informaci jsem se dozvěděla zcela nečekaně po příchodu domů, kde nám hlídala děti, jakoby se vůbec nic nestalo. Několik dní jsem se pak bála řídit, stále se mi vynořovaly vzpomínky na průběh nehody, který mi popisovala. Největší strach se objevil v okamžiku, kdy jsem sama měla na silnici předjíždět kamion.

Jednalo se o jistý typ stresové poruchy, který se vyvine u osob, jejichž blízký prožil závažnou stresovou událost s ohrožením života, aniž by ony samy byly účastníky této situace. Přestože mě příznaky kromě nepříjemných prožitků nijak zásadně v životě neomezovaly, rozhodla jsem se pomoci si od nich homeopatií.

Jasně jsem před sebou viděla scénář nehody a tato předtucha se mi vracela při řízení. Negativní scénáře jsou typickým příznakem léku Argentum nitricum. Vzala jsem si ho v ředění 30C a jediná dávka (5 granulí) mi během několika dnů od všech potíží ulevila.

V případě stresové události (ohrožení života nebo zdraví) užíváme Arnica montana a Aconitum napellus, obojí po 5 granulích v ředění 15C podle intenzity potíží i několikrát denně. Při přetrvávání negativních představ, vybavování si scénáře události přidáme Argentum nitricum 30C 5 granulí 1x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.3.2019 20:39

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze