Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Proč své děti léčím homeopaticky?

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Mé děti nedávno prodělaly neštovice. Tato nemoc s sebou nese jako následek oslabení imunity. Chytí teď všechno, okolo čeho projdou a není výjimkou, že jsou týden nemocní. Pomalu si uvědomuji, že se nejspíš setkávám se stavem, který je pro většinu populace normální. Začínám rozumět maminkám, které utíkají z hřiště, jakmile zahlédnou dítě s nudlí. Přestože mne občas přepadnou pochybnosti, mám možnost si tak uvědomit, že s homeopatií se opravdu stůně lépe.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Vždycky jsem si představovala, že mé homeopaticky léčené děti budou ve školce jediné, které žádná nemoc neskolí. Zklamání ale přišlo krátce po nástupu syna do školky, kdy dostal virózu úplně stejně jako ostatní děti... Postupně jsem ale zjistila, že se jeho stonání od ostatních liší. Bacil se mu nevyhne, onemocní stejně jako všichni. Jeho nemoc ale trvá výrazně kratší dobu a s mírnějším průběhem. Zpravidla pak zůstává doma, aby nenakazil další děti, ale jemu v podstatě nic není.

Když jsem nedávno vyslechla rozhovor spolumaminek ze školky, které se zasvěceně bavily o jakémsi antibiotiku, které jejich děti běžně užívají a je „pěkně hnusné“, vůbec jsem netušila, o čem je řeč. Uvědomila jsem si, že mé děti zatím nedostaly jediný prášek. Všechno řešíme osvědčenými postupy pomocí homeopatie:

  • Při horečce Belladonna 9C - 5 granulí podle stavu dítěte, k tomu mažu plosky nohou vietnamskou mastí nebo máčím ponožky do octa. S touto léčbou zpravidla jeden den prospí, vypotí se a druhý den jim je výrazně lépe.
  • Na kašel používám sirup Drosetux – dávkování podle návodu na krabičce.
  • Na začátku nemoci a v době, kdy okolo nás řádí infekce, používám Oscillococcinum.

V dalším průběhu používám i další léky, tyhle ale nikdy nevynechám.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze