Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak na sluneční alergii?

Autor: Redakce

Po zimě a tmavých dnech býváme z prvních jarních paprsků nadšení, vystavujeme se sluníčku hned, jak to jde. Pocity radosti u někoho vystřídá smutek z nutnosti trávit na sluníčku méně času. Důvodem bývá SLUNEČNÍ ALERGIE. Díky oslabené vrstvě ozonu a zvýšené aktivitě jarního slunce postihují fotoalergické reakce každoročně více dospělých i dětí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V případě, že se objeví potíže – svědivá, až bolestivá vyrážka, je nutné vyhýbat se přímému pobytu na slunci. Obezřetní bychom měli být zejména při prvních jarních paprscích a například při příjezdu na dovolenou (přímořské oblasti, hory...).

Které homeopatické léky můžeme využít v případě sluneční alergie?

„Dobrý den. Mám dotaz týkající se sluneční alergie, která se objevila u mé čtyřleté dcery. O víkendu jsme byli na chalupě a dcerka byla celé dva dny venku. Bylo krásné, teplé počasí, všechno bylo v pořádku. V pondělí jsme si všimli mírného začervenání a otoku pod okem. Mysleli jsme si, že se dcerka bouchla, i když tvrdila opak. V úterý mi učitelky ve školce řekly, že po spinkání se vzbudila celá červená v obličeji i kolem krku. Měla to oteklé jako při kopřivce. Svědilo ji to. Byla jí zima, i když bylo venku teplo. Chladem se jí vyrážka zlepšuje, teplem zhoršuje.
Dala jsem jí Apis a Ledum palustre 30 C. Obličej jsem jí namazala Ciccadermou, ale bez zlepšení. Poradíte mi? Děkuji.“

Na dotaz odpověděla lékařka MUDr. Kateřina Formánková – odbornice v homeopatii:
„Dobrý den, pokud je tvář vysloveně rudá, dejte (1 dávka = 5 granulí):

  • BELLADONNU 9C 3x denně,
  • k tomu, pokud kůže svědí, MURIATICUM ACIDUM 9C 3–4x denně.
  • HYPERICUM 15C při obtížích 3x denně.

Jako prevenci na další reakci na slunce HYPERICUM 15C 1x denně po celou letní sezónu (má se začínat pokud možno 2 týdny před prvním osluněním) a lék URTICA URENS 9 C 3x denně 5 granulí. Lokálně zkuste Dapis gel a olej z měsíčku lékařského (Calendula). Dokud je kůže oteklá, dávejte studené obklady z černého čaje.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 02:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze