Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bradavice

Autor: Petra Sumeráková

Bradavice a různé kožní výrůstky jsou velmi časté u stárnoucích jedinců. Jsou plemena, která k nim mají větší dispozice (například pudl, kokršpaněl), ale velmi často jimi trpí i oblíbení yorkshirští teriéři. U ostatních plemen taktéž nejsou nic neobvyklého.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Bradavice se mohou objevit kdekoli na těle – ať už je to hlava, trup či končetiny. Většinou psa nijak netrápí a neobtěžují. Jestliže mají stále stejnou velikost, barvu i tvar a jsou na místě, kde psu nijak nevadí či nepřekáží, nemusíme se jimi v podstatě příliš zabývat. Na místě je jen občasná kontrola a opatrnost při hygieně, česání či koupání psa – pozor na poranění a zatržení.

Jsou ale místa, kde bradavice mohou psu vadit – například v obličeji, na tlamě a očních víčkách, kde mohou i zasahovat do oka a dráždit ho. Dále třeba na tlapkách, kde si pes snadno dosáhne zuby a může si je vykusovat. Nikdy bradavice neošetřujte přípravky určenými pro lidi!!! Psu můžete nejen poškodit pokožku, ale především hrozí olízání přípravku!!! Bradavice na těle můžete zkusit podvázat, na obličejových partiích je to samozřejmě nereálné.

Homeopatie nám může opět zdárně pomoci, je však třeba zvolit správný lék, potenci a někdy dodržet dlouhodobější užívání a spotřebovat i několik dóziček. Proto se obrňte trpělivostí, jedná se o palčivý problém, který nevyřešíme podáním několika kuliček.

  • Hlavním lékem v případě bradavic je Thuya – její potence i frekvence se musí individuálně vyzkoušet, někdy stačí podávat 30C 1x týdně 5 kuliček, jindy je lepší podávat 9C denně.
  • Na svědivé bradavice, které si pes drbe: Cinnabaris 9C – 5 kuliček 1x denně.
  • Bradavice kolem drápů nebo bradavice u obézních jedinců: Graphites 9C 1−2x denně.
  • Bradavice v obličeji: Causticum 9C 1−2x denně.
  • Kožní výrůstky: Thuya 15C 1x denně v kombinaci s Rhus 9C 1x denně.

Na vnější ošetření můžete kdekoli na těle bez obav použít koloidní stříbro. Můžete jej aplikovat klidně několikrát denně, hlavně u krvácejících bradavic.

Pokud nedokážete sami odhadnout, o jaký typ bradavice se jedná a zda jde vůbec o bradavici, nebo o nějaký mnohem závažnější problém, kontaktujte lékaře-homeopata, který vám nejlépe poradí nejbližší lék pro řešení vašich potíží.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 03:55

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze