Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie pro hudebníky - namodralé prsty

Autor: Externí zdroj

Jde o namodralé nebo nafialovělé zbarvení prstů na rukou, méně částo i nohou, nazývané také jako akrocyanóza. Příčinou namodralého zbarvení je křečovité stažení drobných cév na postižených končetinách (pozn.redakce). Velmi často se s ním setkáváme u mladých dívek a paradoxně méně u bluesmanů. Akrocyanóza je často doprovázena lokálním chladným potem a také otokem článků prstů...

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Hudebníky obvykle nejvíce trápí právě posledně jmenované symptomy: zahrát falešný tón s oteklými prsty je víc než snadné. Možná proto se v muzikantském žargonu pro hru falešných tónů používá sousloví „jsou tam modřiny“ (nebo také jako „modrá místa“ – pozn. překl.).

Alopatická medicína pro tento syndrom kromě ochrany proti chladu žádné terapeutické možnosti nemá.

Homeopatická léčba významně snižuje pocení i ztuhlost končetin.

  • Jsou-li ruce studené, bělavé nebo namodralé a zvlhlé, zvláště během hraní na nástroj a potíže se zhoršuje chlad a vlhkost, užívejte:

CALCAREA CARBONICA 9C, 5 granulí ráno a večer po dobu 1 měsíce.

  • Je-li kůže namodralá a studená, také pot je studený, nehty lehce promodralé a teplé koupele jsou paradoxně špatně snášeny, užívejte:

CARBO VEGETABILIS 9C, 5 granulí ráno a večer po dobu 1 měsíce.

  • Jsou-li prsty nafialovělé nebo mají mramorový vzhled, jsou vlhké, chlad způsobuje omrzliny a prsty v teplé lázni opuchají, užívejte:

PULSATILLA 9C, 5 granulí ráno a večer po dobu 1 měsíce.

Zdroj: Dr. Franck Choffrut: Santé des musiciens et des chanteurs (Zdraví muzikantů a zpěváků), edice CEDH
Překlad: PhDr. Jana Spoustová, redakčně upraveno

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:04

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze