Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie pro hudebníky - namodralé prsty

Autor: Externí zdroj

Jde o namodralé nebo nafialovělé zbarvení prstů na rukou, méně částo i nohou, nazývané také jako akrocyanóza. Příčinou namodralého zbarvení je křečovité stažení drobných cév na postižených končetinách (pozn.redakce). Velmi často se s ním setkáváme u mladých dívek a paradoxně méně u bluesmanů. Akrocyanóza je často doprovázena lokálním chladným potem a také otokem článků prstů...

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Hudebníky obvykle nejvíce trápí právě posledně jmenované symptomy: zahrát falešný tón s oteklými prsty je víc než snadné. Možná proto se v muzikantském žargonu pro hru falešných tónů používá sousloví „jsou tam modřiny“ (nebo také jako „modrá místa“ – pozn. překl.).

Alopatická medicína pro tento syndrom kromě ochrany proti chladu žádné terapeutické možnosti nemá.

Homeopatická léčba významně snižuje pocení i ztuhlost končetin.

  • Jsou-li ruce studené, bělavé nebo namodralé a zvlhlé, zvláště během hraní na nástroj a potíže se zhoršuje chlad a vlhkost, užívejte:

CALCAREA CARBONICA 9C, 5 granulí ráno a večer po dobu 1 měsíce.

  • Je-li kůže namodralá a studená, také pot je studený, nehty lehce promodralé a teplé koupele jsou paradoxně špatně snášeny, užívejte:

CARBO VEGETABILIS 9C, 5 granulí ráno a večer po dobu 1 měsíce.

  • Jsou-li prsty nafialovělé nebo mají mramorový vzhled, jsou vlhké, chlad způsobuje omrzliny a prsty v teplé lázni opuchají, užívejte:

PULSATILLA 9C, 5 granulí ráno a večer po dobu 1 měsíce.

Zdroj: Dr. Franck Choffrut: Santé des musiciens et des chanteurs (Zdraví muzikantů a zpěváků), edice CEDH
Překlad: PhDr. Jana Spoustová, redakčně upraveno

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze