Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vykloubené zápěstí a dvojitá zlomenina u štěněte

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Všechna štěňátka jsou (mají být) velmi aktivní a živá. Musím říct, že se mi ještě nestal za ty roky chovu případ, kdy by si štěně zlomilo nohu a tak mě to čekalo poprvé...

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

O víkendu brzo ráno jsem krmila tři měsíce stará štěňátka a jak tak poskakovala radostí u misek, ozval se náhle nářek a pravá přední tlapka u fenky zůstala ve vzduchu. Fenka však i přesto pokračovala hltavě v jídle a svou porci dožrala. Poté však tlapku už nepoužívala a chodila po třech. Bylo mi do breku. Na dotyk nereagovala bolestivě, ani na mírnou manipulaci. Vzhledem k tomu, že bylo brzo ráno a na klinice otevírali až v osm hodin, podala jsem ihned několikrát po sobě zhruba po 20 minutách fence Arniku montanu 9C na zmírnění bolestivosti, pak jsem nasedla do auta a uháněla na veterinární kliniku.

Zde fenku prohlédli, udělali RTG snímek a zjistili zlomeninu u dvou kostiček v oblasti záprstí (vykloubené zápěstí a dvojitá zlomenina II. a III. kosti v oblasti metacarpu). Ač nemilá zpráva, zlomenina vypadala dobře, jednotlivé zlomené kosti na sebe hezky nasedaly a byly bez dislokací a úlomků, které by mohly způsobovat zánět a trvalé poškození. Fenka měla navíc štěstí, že nedošlo ke zlomenině tříštivé či přímo v oblasti zápěstí, kde se vše mnohem hůře hojí. Další pozitivní informací bylo, že štěně, jakožto mladý organismus, se hojí mnohem lépe. Nožku dali do dlahy, dostala kornout kolem krku, protože o dlahu jevila velký zájem a byl jí doporučen dlouhodobý klidový režim (6-8 týdnů).

Léky proti bolesti nedostala, dle vyjádření veterináře bude dobře, když jí to bude bolet a bude si nohu šetřit. Domů jsem dojela s třesoucím se uzlíčkem nervů. Štěně mělo naprosto nešťastný výraz, co že to má na noze a kolem krku ☹. Ihned jsem podala Natrum muriaticum 30C na zklidnění.

O víkendu jsem pokračovala v podávání Arniky montany, střídala jsem potenci 9-15C a přidala jsem ještě Rutu graveolens 15C a Rhus toxicodendron 9C. Vše dostávala najednou do tlamky po dvou kuličkách, každé 2-3 hodiny mimo noc.

Po týdnu nastala kontrola. Dlahu jsme sundali a štěně opatrně dali na zem. Tlapku sice používala, ale k mému zděšení měla ohromný prošlap a kulhala. Opět jsem jí dala dlahu a nohu tak fixovala pevněji v oblasti zápěstí. Po tomto zjištění, že má fena luxaci karpu (vykloubené zápěstí), jsem snížila potenci u Ruty graveolens na 9C (pro zpevnění vazů) a začala jsem jí podávat navíc Calcareu fluoricu střídavě 5C a 9C.

Na celkové zvýšení imunity dostávala 1-2x týdně Oscillococcinum a každý den pak Sulfur 15C. Co se týče dávkování Oscilla, vždy si nasypu kuličky do víčka od malé tubičky a to je pro mé pejsky 1 dávka.

Po 6-ti týdnech jsme dlahu sundali a netrpělivě se dívali, co bude. Fenka se pomalu a opatrně rozešla a aktivně čuchala po celé ordinaci. Prošlap byl pryč a nekulhala☺. Noha však byla po tak dlouhé době slabá a při došlapu se třásla. Kromě opatrné rehabilitace a posilování jsme zůstali u Ruty graveolens v ředění 9C, ke které jsem vzhledem k tomu, že se jednalo o štěně, jež se teprve vyvíjí a mělo stále mléčné zuby, začala podávat všechny tři Calcarey (fluorica, phosphorica, carbonica) střídavě v ředění 5C, 9C a 15C. Po týdnu od sundámí dlahy byla tlapka nesrovnatelně silnější.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:05

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze