Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vykloubené zápěstí a dvojitá zlomenina u štěněte

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Všechna štěňátka jsou (mají být) velmi aktivní a živá. Musím říct, že se mi ještě nestal za ty roky chovu případ, kdy by si štěně zlomilo nohu a tak mě to čekalo poprvé...

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

O víkendu brzo ráno jsem krmila tři měsíce stará štěňátka a jak tak poskakovala radostí u misek, ozval se náhle nářek a pravá přední tlapka u fenky zůstala ve vzduchu. Fenka však i přesto pokračovala hltavě v jídle a svou porci dožrala. Poté však tlapku už nepoužívala a chodila po třech. Bylo mi do breku. Na dotyk nereagovala bolestivě, ani na mírnou manipulaci. Vzhledem k tomu, že bylo brzo ráno a na klinice otevírali až v osm hodin, podala jsem ihned několikrát po sobě zhruba po 20 minutách fence Arniku montanu 9C na zmírnění bolestivosti, pak jsem nasedla do auta a uháněla na veterinární kliniku.

Zde fenku prohlédli, udělali RTG snímek a zjistili zlomeninu u dvou kostiček v oblasti záprstí (vykloubené zápěstí a dvojitá zlomenina II. a III. kosti v oblasti metacarpu). Ač nemilá zpráva, zlomenina vypadala dobře, jednotlivé zlomené kosti na sebe hezky nasedaly a byly bez dislokací a úlomků, které by mohly způsobovat zánět a trvalé poškození. Fenka měla navíc štěstí, že nedošlo ke zlomenině tříštivé či přímo v oblasti zápěstí, kde se vše mnohem hůře hojí. Další pozitivní informací bylo, že štěně, jakožto mladý organismus, se hojí mnohem lépe. Nožku dali do dlahy, dostala kornout kolem krku, protože o dlahu jevila velký zájem a byl jí doporučen dlouhodobý klidový režim (6-8 týdnů).

Léky proti bolesti nedostala, dle vyjádření veterináře bude dobře, když jí to bude bolet a bude si nohu šetřit. Domů jsem dojela s třesoucím se uzlíčkem nervů. Štěně mělo naprosto nešťastný výraz, co že to má na noze a kolem krku ☹. Ihned jsem podala Natrum muriaticum 30C na zklidnění.

O víkendu jsem pokračovala v podávání Arniky montany, střídala jsem potenci 9-15C a přidala jsem ještě Rutu graveolens 15C a Rhus toxicodendron 9C. Vše dostávala najednou do tlamky po dvou kuličkách, každé 2-3 hodiny mimo noc.

Po týdnu nastala kontrola. Dlahu jsme sundali a štěně opatrně dali na zem. Tlapku sice používala, ale k mému zděšení měla ohromný prošlap a kulhala. Opět jsem jí dala dlahu a nohu tak fixovala pevněji v oblasti zápěstí. Po tomto zjištění, že má fena luxaci karpu (vykloubené zápěstí), jsem snížila potenci u Ruty graveolens na 9C (pro zpevnění vazů) a začala jsem jí podávat navíc Calcareu fluoricu střídavě 5C a 9C.

Na celkové zvýšení imunity dostávala 1-2x týdně Oscillococcinum a každý den pak Sulfur 15C. Co se týče dávkování Oscilla, vždy si nasypu kuličky do víčka od malé tubičky a to je pro mé pejsky 1 dávka.

Po 6-ti týdnech jsme dlahu sundali a netrpělivě se dívali, co bude. Fenka se pomalu a opatrně rozešla a aktivně čuchala po celé ordinaci. Prošlap byl pryč a nekulhala☺. Noha však byla po tak dlouhé době slabá a při došlapu se třásla. Kromě opatrné rehabilitace a posilování jsme zůstali u Ruty graveolens v ředění 9C, ke které jsem vzhledem k tomu, že se jednalo o štěně, jež se teprve vyvíjí a mělo stále mléčné zuby, začala podávat všechny tři Calcarey (fluorica, phosphorica, carbonica) střídavě v ředění 5C, 9C a 15C. Po týdnu od sundámí dlahy byla tlapka nesrovnatelně silnější.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 10:55

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze