Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Horečka u psa

Autor: Petra Sumeráková

Horečka je vždy signál, že není něco v pořádku a může být příznakem velké řady onemocnění, ať už virového či bakteriálního původu. A vždy (!!!) musí být akutně řešena s veterinárním lékařem, který musí zvážit situaci, určit diagnózu a nasadit vhodné léky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Pixabay.com

Normální tělesná teplota u psa je vyšší nežli u člověka, a to v rozmezí 37-39 stupňů Celsia, do 39,5 ji můžeme považovat ještě za zvýšenou. Veškeré hodnoty blížící se nebo dokonce přesahující 40 stupňů jsou pro psa stejně rizikové jako pro člověka s hraničící 42 st. teplotou, která už fatálně ohrožuje život.

Teplota u psa se musí měřit rektálně - čili pomocí digitálního teploměru jemně a opatrně vsunutého do konečníku. Toto by měl zvládnout každý majitel psa, protože jinak horečku nezjistíte. Žádné sahání na horké břicho či teplý čumák vám nic neřekne.

Rozhodně NIKDY!!! nepoužívejte na horečku u psa lidské léky typu paralen, panadol, ibalgin nebo brufen! Tyto léky mohou mít pro psa opravdu velmi vážné nežadoucí účinky a mohou jeho celkový stav výrazně zhoršit. Je až zarážející, jak málo lidí tyto informace zná...

V případě, že potřebujete příliš vysokou horečku dostat do přijatelných hodnot a nemáte možnost se okamžitě dopravit na veterinu či máte problém s dopravou (rozbité auto, apod...), zkrátka občas se vše spikne proti vám (sama to dost dobře znám), můžete vyzkoušet homeopatický lék Belladonna v potenci 9C. Podávejte ho každých 30 minut s měřením aktuální teploty, s jejím klesáním interval podávání prodlužujte. Ideální je v takových případech připravit roztok z 5ti granulí do 20 ml převařené či pramenité vody a vždy po 2 ml vstříknout psovi na dásně.

Mějte trpělivost, horečka je obranný mechanismus organismu a dostat ji do přijatelných mezí trvá i několik hodin. Pokud však nemáte jinou možnost, Belladonna je velký pomocník.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 07:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze