Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nadměrná zátěž a vyčerpanost

Autor: Redakce

Když nás zavalí hromada povinností a zároveň nás potkají životní události, které mění dosavadní způsob života, reagujeme různě. U někoho se nadměrná zátěž projeví ve fyzických potížích, u jiného spíš na psychické úrovni nebo ve změnách chování. Objeví se například poruchy spánku, podrážděnost, bolesti hlavy. I v tomto případě lze pomoci vhodnými homeopatickými léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Nadměrná zátěž je téma, které zajímá i naše čtenáře. Vybrali jsme pro vás dotaz z poradny:

„Dobrý den, studuji vysokou školu a čekají mě státnice. Do toho s přítelem rekonstruujeme byt a navíc chystáme svatbu. Myslela jsem si, že to zvládnu, ale je toho na mě hodně. Psát bakalářskou práci, dodělat semestr, všechny zkoušky, do toho celé dny pracuji na bytě, abychom se co nejdříve stěhovali. Dostala jsem se do fáze, kdy mám pocit, že nic nestíhám, nemůžu se nikomu zavděčit (stále dělám něco špatně), jsem ve stresu. V noci pořádně nespím, moc nejím, jsem nervózní a protivná na lidi, které mám ráda. Neustále se motám v začarovaném kruhu a nevím jak dál. Ráda bych zkusila nějaká homeopatika, která by mi trochu pomohla tuto situaci vyřešit. Můžete mi, prosím, nějaká doporučit?“

MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii, doporučuje vyzkoušet:

„... homeopatický lék ARGENTUM NITRICUM 30C – při velkém stresu ráno a večer 5 granulí a homeopatický lék NUX VOMICA 15C – 5 granulí večer před spaním a v noci při probuzení.

Při práci na bytě si berte lék ARNICA MONTANA 9C – 3x denně 5 granulí a při velké únavě lék PHOSPHORICUM ACIDUM 9C – 3x denně 5 granulí.

Pokud se stav nezlepší, vyhledejte homeopata, který Vám vybere lék cíleně po komplexním vyšetření.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.1.2021 11:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze