Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora funkce jater a žlučových cest u zvířat

Autor: MVDr. Iva Librová

U pacientů, kteří dlouhodobě užívají antibiotika, kortikoidy nebo jiné léky zatěžující játra, doporučujeme omezit krmení bohaté na tuky a podstoupit minimálně dvouměsíční očistnou kúru pomocí ostropestřce mariánského a fosfolipidů. Další možností je pak užívání homeopatik.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Názory na užívání současně kortikoidů a homeopatik jsou různé. Podle našich praktických zkušeností si však homeopatika najdou svoji cestu. Účinek může být pomalejší (tělo je současně neustále zatěžováno nežádoucími účinky kortikoidů), ale organismus se neustále snaží o obnovu rovnováhy a stav jaterní tkáně se minimálně nezhoršuje.

Zde je přehled nejčastěji využívaných homeopatik:

  • Chelidonium majus (Vlaštovičník větší) se uplatní při zánětech jater se žloutenkou z důvodu stagnace žluči. Podávejte v ředění 5C 2x denně 5 granulí nebo při žlučových kamenech v ředění 15 C 1x denně 5 granulí. Játra jsou zvětšená, břicho v oblasti jater bolestivé, stolice může mít žlutou barvu, objevuje se zvracení a dech páchne po výkalech.
  • Carduus marianus 5C před jídlem (Ostropestřec mariánský) podávejte při zvracení, ascitu – naplnění dutiny břišní výpotkem, jako drenážní lék jater a žlučovodů.
  • Taraxacum 5C (Pampeliška) se užívá při funkčních jaterních a žlučových poruchách.

Využívejte kombinace Chelidonium, Carduus a Taraxacum v nízkém ředění 5C před hlavním jídlem.

  • Phosphorus 15C (Bílý fosfor) zpočátku 2x denně 5 granulí samostatně. Účinkuje nejen u veselých přátelských zvířat, která jsou inteligentní a mohou mít strach ze samoty, ale i u všech ostatních, protože je to velký homeopatický lék zasahující téměř všechny orgány. Phosphorus má důležité uplatnění po infekcích, otravách, užívání léků, při stresu a stárnutí obecně. Má výrazný účinek i na srdeční nedostatečnost a ledvinné selhání. Je důležitým lékem při podpoře diabetických pacientů.
  • Nux vomica (Kulčiba dávivá) je výborným lékem pro detoxikaci po užívání antibiotik a kortikoidů. Podávejte v ředění 9C krátkodobě 3x denně 5 granulí po ukončení léčby nebo 2x denně 5 granulí při dlouhodobém užívání.
  • Lycopodium 9C (Plavuň vidlačka) se užívá při žlučníkových kamenech, plynatosti, stázi žluče, zvracení, bolestivosti břicha. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 21:11

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze