Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podpora funkce jater a žlučových cest u zvířat

Autor: MVDr. Iva Librová

U pacientů, kteří dlouhodobě užívají antibiotika, kortikoidy nebo jiné léky zatěžující játra, doporučujeme omezit krmení bohaté na tuky a podstoupit minimálně dvouměsíční očistnou kúru pomocí ostropestřce mariánského a fosfolipidů. Další možností je pak užívání homeopatik.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Názory na užívání současně kortikoidů a homeopatik jsou různé. Podle našich praktických zkušeností si však homeopatika najdou svoji cestu. Účinek může být pomalejší (tělo je současně neustále zatěžováno nežádoucími účinky kortikoidů), ale organismus se neustále snaží o obnovu rovnováhy a stav jaterní tkáně se minimálně nezhoršuje.

Zde je přehled nejčastěji využívaných homeopatik:

  • Chelidonium majus (Vlaštovičník větší) se uplatní při zánětech jater se žloutenkou z důvodu stagnace žluči. Podávejte v ředění 5C 2x denně 5 granulí nebo při žlučových kamenech v ředění 15 C 1x denně 5 granulí. Játra jsou zvětšená, břicho v oblasti jater bolestivé, stolice může mít žlutou barvu, objevuje se zvracení a dech páchne po výkalech.
  • Carduus marianus 5C před jídlem (Ostropestřec mariánský) podávejte při zvracení, ascitu – naplnění dutiny břišní výpotkem, jako drenážní lék jater a žlučovodů.
  • Taraxacum 5C (Pampeliška) se užívá při funkčních jaterních a žlučových poruchách.

Využívejte kombinace Chelidonium, Carduus a Taraxacum v nízkém ředění 5C před hlavním jídlem.

  • Phosphorus 15C (Bílý fosfor) zpočátku 2x denně 5 granulí samostatně. Účinkuje nejen u veselých přátelských zvířat, která jsou inteligentní a mohou mít strach ze samoty, ale i u všech ostatních, protože je to velký homeopatický lék zasahující téměř všechny orgány. Phosphorus má důležité uplatnění po infekcích, otravách, užívání léků, při stresu a stárnutí obecně. Má výrazný účinek i na srdeční nedostatečnost a ledvinné selhání. Je důležitým lékem při podpoře diabetických pacientů.
  • Nux vomica (Kulčiba dávivá) je výborným lékem pro detoxikaci po užívání antibiotik a kortikoidů. Podávejte v ředění 9C krátkodobě 3x denně 5 granulí po ukončení léčby nebo 2x denně 5 granulí při dlouhodobém užívání.
  • Lycopodium 9C (Plavuň vidlačka) se užívá při žlučníkových kamenech, plynatosti, stázi žluče, zvracení, bolestivosti břicha. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze