Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bylinkové máslo

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Každé jaro se těším, že z čerstvých bylinek vyrobím bylinkové máslo. Je to velmi jednoduché, levné a přitom lahodné a plné vitaminů a enzymů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Strieglerová

Potřebujeme k tomu kostku kvalitního másla a hrst, nebo 2 hrsti nasekaných bylinek. Já jsem použila to, co mi nabídla louka a zahrádka: mladé lístky pampelišek, sedmikrásky – listy i květy, pažitku, medvědí česnek, řeřichu a květy fialek.

Bylinky se najemno nasekají a smíchají s měkkým máslem.

Plané byliny obsahují velké množství enzymů, minerálů a vitaminů.

Mezi mé nejmilejší patří sedmikráska chudobka. Vždy, když ji vidím, vzpomenu si na Karafiátovy Broučky – naši oblíbenou knížku. Sedmikráska kromě toho, že je opravdu krásná, má spoustu zajímavých účinků využívaných v lidovém léčitelství. Její účinky jsou dané širokým spektrem obsahových látek: hořčiny, flavonoidy, saponiny, minerální látky a vitamín C. Díky těmto látkám mají sedmikrásky čistící účinky na organismus, podporují trávení a příznivě působí při nachlazení. Výhodou sedmikrásek také je, že rostou i kvetou téměř celoročně, takže o jejich zdroj není nouze. My je s oblibou dáváme do salátů, květy zdobíme polévku, namazaný chleba nebo i koláče. Takové jídlo ozdobené sedmikráskami pak pohladí nejen žaludek, ale i naši duši.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 15:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze