Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bylinkové máslo

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Každé jaro se těším, že z čerstvých bylinek vyrobím bylinkové máslo. Je to velmi jednoduché, levné a přitom lahodné a plné vitaminů a enzymů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Strieglerová

Potřebujeme k tomu kostku kvalitního másla a hrst, nebo 2 hrsti nasekaných bylinek. Já jsem použila to, co mi nabídla louka a zahrádka: mladé lístky pampelišek, sedmikrásky – listy i květy, pažitku, medvědí česnek, řeřichu a květy fialek.

Bylinky se najemno nasekají a smíchají s měkkým máslem.

Plané byliny obsahují velké množství enzymů, minerálů a vitaminů.

Mezi mé nejmilejší patří sedmikráska chudobka. Vždy, když ji vidím, vzpomenu si na Karafiátovy Broučky – naši oblíbenou knížku. Sedmikráska kromě toho, že je opravdu krásná, má spoustu zajímavých účinků využívaných v lidovém léčitelství. Její účinky jsou dané širokým spektrem obsahových látek: hořčiny, flavonoidy, saponiny, minerální látky a vitamín C. Díky těmto látkám mají sedmikrásky čistící účinky na organismus, podporují trávení a příznivě působí při nachlazení. Výhodou sedmikrásek také je, že rostou i kvetou téměř celoročně, takže o jejich zdroj není nouze. My je s oblibou dáváme do salátů, květy zdobíme polévku, namazaný chleba nebo i koláče. Takové jídlo ozdobené sedmikráskami pak pohladí nejen žaludek, ale i naši duši.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:38

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze