Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergie na pyly

Autor: Redakce

Máte-li v rodině alergika na pyly, jistě jste nepřehlédli, že pylová sezóna je v plném proudu. Opět roste spotřeba kapesníků, žádné větrání místnosti neproběhne bez myšlenky na ty habry hned za plotem a samozřejmě každý alergik přemýšlí, jak si ulevit od obtíží.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Z takových úvah by neměla být vynechána ani homeopatická léčba. Ta totiž velmi rychle a účinně zlepšuje pylové obtíže, jako je rýma, slzení a pálení očí, kašel, svědění patra nebo středouší. Také umí působit velmi dobře při prevenci.

Pokud si příští rok vzpomenete včas a navštívíte svého homeopata již před pylovou sezónou, můžete od něj dostat doporučení na léky, které právě vám pomohou s pylovou alergií. Ale ani pro tento rok nemusí být vše ztraceno.

Jako příklad můžeme uvést 10letého chlapce, kterého léčila lékařka-homeopatka Renata Sikytová takto:

„Chlapec ke mně přišel koncem února, tedy již v pylové sezoně. Měl silnou vodovou rýmu, přes den mu z nosu teklo téměř neustále. V noci a ráno měl ucpaný, neprůchodný nos. Dále měl oční problémy, dominovalo výrazné zarudnutí a pálení.

Nasadila jsem mu tuto medikaci: ALLIUM CEPA 9 C 4x denně 5 granulí (na vodnatou rýmu), NUX VOMICA 9 C 2x denně 5 granulí (na ucpaný nos), EUPHRASIA 9 C 4x denně 5 granulí (na oční obtíže), dále jsem přidala POUMON HISTAMINE 15 C 2x denně 5 granulí – na zklidnění celkové alergické reakce.

Po 3 dnech došlo k výraznému zlepšení chlapcova stavu. Po týdnu jsem mu snížila dávkování léků ALLIUM CEPA a EUPHRASIA na 2x denně. Homeopatický lék NUX VOMICA začal brát pouze na noc, POUMON HISTAMINE rovněž tak.

Konečný stav: Chlapec užívá během své pylové sezony pravidelně pouze lék POUMON HISTAMINE 15 C 2x denně 5 granulí. Ostatní léky jen výjimečně při zhoršení stavu, většinou stačí několik dávek a stav se normalizuje.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.10.2019 12:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze