Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergie na pyly

Autor: Redakce

Máte-li v rodině alergika na pyly, jistě jste nepřehlédli, že pylová sezóna je v plném proudu. Opět roste spotřeba kapesníků, žádné větrání místnosti neproběhne bez myšlenky na ty habry hned za plotem a samozřejmě každý alergik přemýšlí, jak si ulevit od obtíží.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Z takových úvah by neměla být vynechána ani homeopatická léčba. Ta totiž velmi rychle a účinně zlepšuje pylové obtíže, jako je rýma, slzení a pálení očí, kašel, svědění patra nebo středouší. Také umí působit velmi dobře při prevenci.

Pokud si příští rok vzpomenete včas a navštívíte svého homeopata již před pylovou sezónou, můžete od něj dostat doporučení na léky, které právě vám pomohou s pylovou alergií. Ale ani pro tento rok nemusí být vše ztraceno.

Jako příklad můžeme uvést 10letého chlapce, kterého léčila lékařka-homeopatka Renata Sikytová takto:

„Chlapec ke mně přišel koncem února, tedy již v pylové sezoně. Měl silnou vodovou rýmu, přes den mu z nosu teklo téměř neustále. V noci a ráno měl ucpaný, neprůchodný nos. Dále měl oční problémy, dominovalo výrazné zarudnutí a pálení.

Nasadila jsem mu tuto medikaci: ALLIUM CEPA 9 C 4x denně 5 granulí (na vodnatou rýmu), NUX VOMICA 9 C 2x denně 5 granulí (na ucpaný nos), EUPHRASIA 9 C 4x denně 5 granulí (na oční obtíže), dále jsem přidala POUMON HISTAMINE 15 C 2x denně 5 granulí – na zklidnění celkové alergické reakce.

Po 3 dnech došlo k výraznému zlepšení chlapcova stavu. Po týdnu jsem mu snížila dávkování léků ALLIUM CEPA a EUPHRASIA na 2x denně. Homeopatický lék NUX VOMICA začal brát pouze na noc, POUMON HISTAMINE rovněž tak.

Konečný stav: Chlapec užívá během své pylové sezony pravidelně pouze lék POUMON HISTAMINE 15 C 2x denně 5 granulí. Ostatní léky jen výjimečně při zhoršení stavu, většinou stačí několik dávek a stav se normalizuje.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:14

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze