Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zkušenost s neštovicemi

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Tak, a má je úspěšně za sebou! Tři starší děti chytly neštovice před osmi lety. Klukům bylo 5 a dva a půl roku a dcerce jen devět měsíců. Žel, v té době jsem homeopatii používala při léčbě dětí jen „jemně“ – prevence Oscillococcinum, polykomponentní léky a několik jednosložkových léků k léčbě ekzému nejstaršího. Nějak mi v té době nedošlo, že i u neštovic by šlo použít homeopatické léky. Všichni tři měli horečky dlouho a celé tělo poseté pupínky. Devítiměsíční dcerka skončila na dva týdny na JIPce.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Od té doby přibyla v naší rodině ještě jedna holčička a tu jsme před neštovicemi, po předchozí zkušenosti, „chránili“ asi do tří let. A pak, zdá se, virus neštovic se vyhýbal zas jí. Proto jsme s nadšením přivítali, když se v naší školce objevil nápis „V naší třídě se vyskytly neštovice“. Zásobu homeopatik jsem měla v lékárničce připravenou, postačilo OSCILLOCOCCINUM hned na začátku nemoci a další tři léky RHUS TOXICODENDRON 15 C, MEZEREUM 9 C, ANTIMONIUM TARTARICUM 9 C. Léky jsem vybírala podle instrukcí MUDr. Budkové: NEŠTOVICE.

K mírnění svědění jsem využila účinky tea tree oleje. (Hodně mi pomáhá i na opary – tea tree olej dezinfikuje a vysušuje.

Pokaždé, když si Klárka stěžovala na svědění, všechny pustuly jsem jí jemně potírala neředěným (kvalitním) tea tree olejem pomocí vatové tyčinky. Večer před spinkáním jsem dcerku opláchla v malé vaničce v malém množství vody s nakapaným tea tree a jemně osušila. Nejbolestivější bylo asi svědění na sliznici v rozkroku a kolem konečníku. Tam jsem potírala ředěným olejem (na jednu kávovou lžičku oleje asi 5 kapek tea tree) opět pomocí vatové tyčinky každou pustulu zvlášť.

Myslím, že i díky homeopatickým lékům měly neštovice u nás tentokrát hladký průběh, bez horečky a dalšího trápení.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:17

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze