Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Lví grimasa

Autor: Mgr. Alice Lapišová

Ráda bych dnes představila jedno užitečné bioenergetické cvičení – Lví grimasu. Terapeutickým úkolem bioenergetiky je zvyšovat hladinu energie organismu a napomáhat jejímu volnému proudění v těle. Bioenergetice se také říká psychoterapie zaměřená na tělo. Co si pod tím představit? Bioenergetika učí jak pomocí jednoduchých fyzických cvičení a práce s tělem, uvolnit chronické napětí a odreagovat stres. Je to cvičení, které je postaveno na úzkém propojení stavu těla a duše.

Ilustrační foto

Lví grimasu můžete znát i jako jednu z jógových pozic. Zaměřuje se hlavně na oblast čelistí, jazyka a krku. Je to místo kde stres a napětí velmi často prožíváme fyzicky. Podvědomě svíráme čelisti k sobě, jazyk je přitisknutý na patro, krk je ztuhlý a nepohyblivý. Toto stálé napětí neumožňuje přirozený proud energie v dané části těla a znesnadňuje její správné a bezbolestné fungování.

Oblast krku souvisí s otevřenou komunikací, se souladem mezi tím co cítíme v srdci, a tím co říká hlava. Krk je místem, přes které potřebujeme dostat ven spoustu emocí vznikajících v těle. Když se to nedaří, v krku probíhá konflikt. Na fyzické úrovni se nejčastěji projevuje jako zánět, opakovaná bolest v krku, nemocná štítná žláza, bolest krční páteře, potíže s polykáním, s hlasivkami apod.

Zacvičme si hned

Začít můžeme právě teď, tím že povolíme čelisti a jazyk necháme volně v ústech. Samotná Lví grimasa má řadu variant. Základem je střídání maximálního napětí a následná relaxace zapojených svalů. Cvičit můžeme ve stoje, v sedě nebo v sedu na patách. Jak na to? Doširoka otevřeme ústa a vyplázneme jazyk, nejvíce jak to jde. Zároveň zvedneme obočí, „vykulíme“ oči, můžeme s nimi pohybovat ze strany na stranu. Současně napneme i svaly krku, nakrčíme nos, zkrátka zapojíme co nejvíce svalů z oblasti obličeje, úst, krku. Dá se přidat i výdech, nebo hlasitý zvuk. V mysli si můžeme představit divoké zvíře, které útočí nebo zastrašuje.

V poloze setrváme pár vteřin a následně procvičené svaly uvolníme. Opakujeme několikrát za sebou, dokud je nám cvičení příjemné. Cvičení přispívá k uvolnění strachu, agrese, napětí, úzkosti, pocitu ohrožení a dalších emocí, které se usazují v oblasti krku a čelistí, čím oslabují jejich přirozené a zdravé fungování.

Spolu s uvolněním krku přichází i lepší komunikování toho co prožíváme uvnitř a zároveň potřebujeme, aby bylo společně sdíleno.

Proč děti vyplazují jazyk?

Je to v podstatě varianta Lví grimasy - účinná metoda k odreagování stresu, bezprostřední a instinktivní reakce na situaci frustrace. Inspirujme se u dětí a naučme se to taky! A pokud je to v dané situaci společensky nepřijatelné – zacvičme si alespoň posléze v soukromí.

Mimochodem, Lví grimasu můžeme doma cvičit s dětmi společně, jsou schopny vymyslet řadu veselých variant, je to zábava a nikdy je to neomrzí. Malé děti v podstatě cvičí neustále – v průběhu dne stihnou řadu poloh, jejich přirozený pohyb je neustálým střídáním napětí a uvolnění, milují točení dokola, skákání apod. a tak se neustále energeticky posilují. Moudří dospělí toto instinktivní chování neblokují, ale připojí se.

Odměnou nám všem bude (nejen) zdravý krček. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Alice Lapišová

Autor: Mgr. Alice Lapišovápsycholožka, homeopatka

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 14:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze