Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Lví grimasa

Autor: Mgr. Alice Lapišová

Ráda bych dnes představila jedno užitečné bioenergetické cvičení – Lví grimasu. Terapeutickým úkolem bioenergetiky je zvyšovat hladinu energie organismu a napomáhat jejímu volnému proudění v těle. Bioenergetice se také říká psychoterapie zaměřená na tělo. Co si pod tím představit? Bioenergetika učí jak pomocí jednoduchých fyzických cvičení a práce s tělem, uvolnit chronické napětí a odreagovat stres. Je to cvičení, které je postaveno na úzkém propojení stavu těla a duše.

Ilustrační foto

Lví grimasu můžete znát i jako jednu z jógových pozic. Zaměřuje se hlavně na oblast čelistí, jazyka a krku. Je to místo kde stres a napětí velmi často prožíváme fyzicky. Podvědomě svíráme čelisti k sobě, jazyk je přitisknutý na patro, krk je ztuhlý a nepohyblivý. Toto stálé napětí neumožňuje přirozený proud energie v dané části těla a znesnadňuje její správné a bezbolestné fungování.

Oblast krku souvisí s otevřenou komunikací, se souladem mezi tím co cítíme v srdci, a tím co říká hlava. Krk je místem, přes které potřebujeme dostat ven spoustu emocí vznikajících v těle. Když se to nedaří, v krku probíhá konflikt. Na fyzické úrovni se nejčastěji projevuje jako zánět, opakovaná bolest v krku, nemocná štítná žláza, bolest krční páteře, potíže s polykáním, s hlasivkami apod.

Zacvičme si hned

Začít můžeme právě teď, tím že povolíme čelisti a jazyk necháme volně v ústech. Samotná Lví grimasa má řadu variant. Základem je střídání maximálního napětí a následná relaxace zapojených svalů. Cvičit můžeme ve stoje, v sedě nebo v sedu na patách. Jak na to? Doširoka otevřeme ústa a vyplázneme jazyk, nejvíce jak to jde. Zároveň zvedneme obočí, „vykulíme“ oči, můžeme s nimi pohybovat ze strany na stranu. Současně napneme i svaly krku, nakrčíme nos, zkrátka zapojíme co nejvíce svalů z oblasti obličeje, úst, krku. Dá se přidat i výdech, nebo hlasitý zvuk. V mysli si můžeme představit divoké zvíře, které útočí nebo zastrašuje.

V poloze setrváme pár vteřin a následně procvičené svaly uvolníme. Opakujeme několikrát za sebou, dokud je nám cvičení příjemné. Cvičení přispívá k uvolnění strachu, agrese, napětí, úzkosti, pocitu ohrožení a dalších emocí, které se usazují v oblasti krku a čelistí, čím oslabují jejich přirozené a zdravé fungování.

Spolu s uvolněním krku přichází i lepší komunikování toho co prožíváme uvnitř a zároveň potřebujeme, aby bylo společně sdíleno.

Proč děti vyplazují jazyk?

Je to v podstatě varianta Lví grimasy - účinná metoda k odreagování stresu, bezprostřední a instinktivní reakce na situaci frustrace. Inspirujme se u dětí a naučme se to taky! A pokud je to v dané situaci společensky nepřijatelné – zacvičme si alespoň posléze v soukromí.

Mimochodem, Lví grimasu můžeme doma cvičit s dětmi společně, jsou schopny vymyslet řadu veselých variant, je to zábava a nikdy je to neomrzí. Malé děti v podstatě cvičí neustále – v průběhu dne stihnou řadu poloh, jejich přirozený pohyb je neustálým střídáním napětí a uvolnění, milují točení dokola, skákání apod. a tak se neustále energeticky posilují. Moudří dospělí toto instinktivní chování neblokují, ale připojí se.

Odměnou nám všem bude (nejen) zdravý krček. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Alice Lapišová

Autor: Mgr. Alice Lapišovápsycholožka, homeopatka

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 03:21

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze