Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nestabilní povaha feny v souvislosti s cyklem

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Jedna z mých fenek vykazuje nestabilní povahu, která se nedá předem dost dobře odhadnout. Řekla bych, že se to dá velmi přirovnat k povaze člověka. Jak se kdo vyspí, takový má den.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

V klidové fázi, tzv. anestru je fena asi nejklidnější, co se povahy týče.

U mé feny platí pravidlo, že se jí povaha mění v období před háráním, kdy je podrážděná, s každým háráním, kdy je velmi ostrá na všechny členy ve smečce a snaží se je napadnout, či vyvolat nějaký spor a pak období po hárání, kdy odmítá žrát a je celkově úzkostná, případně se projevují příznaky falešné březosti (tvoří se jí mléko). Fenka je navíc lekavá, těká očima, když uděláte rychlý pohyb, lekne se. 

Homeo tipy:

  • Když se blíží hárání, fenka má nateklou vulvu, je neklidná a podrážděná, zvolila jsem tuto kombinaci: Dávám obden Stramonium 200C a Natrum muriaticum střídám 15, 30, 200C vždy 3 kuličky.
  • Na podporu chuti k jídlu dávám Lycopodium clavatum 9C 2 kuličky před jídlem, pokud vidím, že fenka žere váhavě a pomalu.
  • V době hárání, kdy se příjem potravy ustálí a nejsou žádné jiné trávicí potíže, které často vznikají u fen, když si olizují krev z přezky a denně ji polykají, podávám Natrum muriaticum střídavě v potencích 9-15-30C. Klidně jen 1x denně 2 kuličky. Pokud pozoruji větší neklid, frekvenci podávání zvýším.
  • V době po hárání, kdy se objevuje často falešná březost, začínám podávat kombinaci těchto homeopatik: Chinu 9C + Lycopodium clavatum 15C + Phosphorus 200C.
  • Pokud fenka občas ublinkne nebo stále trpí nechutenstvím, podávám několik dní Sepii officinalis 9C. Pokud nevidím změnu, zvýším ředění na 30C 2x denně až do vymizení příznaků. Většinou vidím zlepšení do 2 – 3 dnů, nejdéle do týdne.
  • Pokud se mi fena zdá jaksi „stále plná“ bez chuti k jídlu, podávám Nux vomicu 5C nebo Antimonium crudum ve stejném ředění. Obvykle vidím větší zájem o jídlo během dvou – tří dnů.
  • Pokud se feně začne tvořit mléko a dále se rozvíjí příznaky falešné březosti, nasadím osvědčené Lac caninum 30C v dávkování 3x denně 2 kuličky.
  • Organismus celkově podpořím ještě podáváním Silicey v potenci 5 nebo 9C.

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 04:27

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze