Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická léčba plísně na nohou

Autor: Redakce

Rozšířeným onemocněním pokožky nohou je plíseň. Riziko nákazy není u každého stejné. Záleží na imunitním systému, na genetických předpokladech i vnějších faktorech. Plíseň na pokožce nohou se projevuje svěděním, pálením, zarudnutím, olupováním pokožky, puchýřky. Většinou začíná mezi prsty, ale objevuje se i na nehtech, na chodidlech i hřbetu nohy.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I na naši poradnu se obracíte s dotazy týkajícími se homeopatické léčby plísňových onemocnění. Jeden z nich pro vás vybíráme.

„Dobrý den, dostal jsem doporučení na Vaše stránky v lékárně a chtěl bych od Vás poradit ohledně léčby plísně nehtů u nohou. Tento problém mám již delší dobu a byl léčen odborně u kožního lékaře s použitím přípravků Batrafen, Clotrimazol, Exoderil apod. Bez úspěchu nebo zlepšení stavu. Prosím o radu ohledně léčby homeopatickými léky. Předem děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Renáta Sikytová, lékařka-homeopatka:

„Dobrý den, léčba plísně nehtů je poměrně složitá a komplexní záležitost, která často souvisí s celkovým metabolismem. Zkuste nyní tuto kombinaci homeopatických léků:

  • THUYA OCCIDENTALIS 9 C 2x denně 5 granulí,
  • SILICEA 15 C také 2x denně 5 granulí.

Léčba bude dlouhodobější. Pokud do šesti týdnů nedojde ke zlepšení stavu, doporučuji osobní návštěvu lékaře-homeopata, který bude moci po podrobné anamnéze vybrat léčbu cíleněji.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze