Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Idylka na sítích

Autor: Lucie Nestrašilová

Fotka zn. idylka. Předcházela jí fotka zn. idylka 1 - sedící matka, noha přes nohu, káva na stole, sluníčko, zelená tráva... A přesně tohle je Facebook! Máte pocit, že Vaši kamarádi nedělají nic jiného než pijí kafe, cvičí jógu, běhají v lese nebo právě opouštějí celí spocení fitko, aby doma upekli ty nejúžasnější dobroty, kterými se pak pochlubí na Facebooku? Já jsem toho dobrým příkladem, že? A jaká je realita?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Budíček v 6 ráno, odvézt v ranní zácpě dítě do školy, která je vzdálena přes půl Prahy od domova, pak fajn ráno v Národní kavárně, kde na mě ale mluví tři lidé najednou. Následuje porada, z níž utíkám na schůzku, kam jdu o 15 minut později. Jednání končí a já se vracím zpět na poradu. Pak zpátky na bleskový oběd, kdy kamarádovi slíbím, že se cestou pro dítko do školy stavím v antikvariátu pro knihy, které si objednal (“Dá se tam skvěle parkovat na chodníku”, podotkl). NEDÁ! Obchod je umístěn uprostřed Nuslí, hned u tramvajovo-autobusové zastávky plné lidí s asi 100metrových žlutým zákazem… Přijíždím do školy pozdě. Cestou v zácpě dostanu sms: “Mami, kde jsi?!!!”. No kde asi, pomyslím si. Vyrážím se synem na Pražský hrad. Navenek se tvářím jako matka, která kromě několika manažerských funkcí, zvládne zcela bez potíží vyzvednout své dítko v jednu hodinu ve škole a JEN TAK si vyrazí na odpolední výlet na Pražský hrad. Jenže pravda je jinde – výlet na hrad byl úkol ze školy s termínem splnění 7.4., dnes je 13.4… Důležitou součástí úkolu byla fotka smějícího se dítka u katedrály Sv. Víta (zřejmě důkaz, že nám ke splnění úkolu nestačila Wikipedie). S foťákem na krku fotím prudící dítě, které mi neustále opakuje: “Proč nejedeme domů? Tam by mi bylo líp!” Snažím se ho nostalgicky obměkčit a popisuji mu, jak semnou na hradě trávil své ranné dětsví… “tady v Královské zahradě maminka pracovala a Ty jsi sem semnou chodil, vzpomínáš si?”. “NE, já chci domů!”

Míjíme kiosek. “Mám žízeň!” Tak si něco vyber, říkám přívětivě. “Colu!”. “NE!”, odpovídám. Nafoukne pusu a dá si džus (nevím, jestli je to lepší volba v té teplé plastové lahvi, ale pro můj pocit jo). “Mám hlad”. Ptám se na tabuli inzerované panini. “Nemáme, to musíte nahoru na zahrádku”. “Tam nejdu, já chci domů!”. Tak fajn, máš smůlu, říkám si a vyrážíme ke katedrále. Cestou je dítko sdílnější, ale do focení se mu nechce. “Svítí tady sluníčko!”, slyším. “No proto jsme sem dnes šli, ne? Kdyby pršelo, tak jsme doma.”, říkám. “Škoda, že neprší!”, odvětí zpruzené dítě.

Pár fotek přece jen udělám, do katedrály přece jen nahlédneme… Ale je to taková bleskovka. Cestou k autu chce dítko to panini. “Tak fajn, než Ti to ohřejou, dám si na terásce kafe.” “Tak to ho nechci!” “Už jsme tady, tak už o tom nebudu diskutovat.”, říkám a objednávám kafe a panini. Dítě se urazí a odchází z Letohrádku… Volám na něj, otáčí se, dochází mu, že to přehnal a vrací se zpět. Na terásku si semnou ale nesedne a demonstrativně stojí u schodů a čeká na panini “take away”. Já si mezitím sednu, dám si to kafe a udělám líbivý post s fotkou “Coffee, Prague castle”. A likes létají jeden za druhým. Bleskově do sebe hodím kafe, přebírám panini, platím a honem do auta. Cestou domů se už dítko tváří přívětivě. “JO! Jedeme domů!!!”, zvolá radostně.

Jestli tedy máte díky postům svých přátel na sociálních sítích splín, že nežijete tak skvěle jako oni, netrapte se. Facebook je skvělá věc, mnohé příspěvky vás mohou inspirovat, ukázat Vám směr, motivovat nebo i poradit, ale život z fotek Vašich přátel může být čas od času zkreslený☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 04:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze