Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Stravování na jaře z pohledu čínské medicíny

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Jaro je dynamickou energií nových počátků, zahrnuje v sobě energii růstu, pohybu a šíření. Naše energie (QI) stoupá nahoru a do všech směrů. Z orgánů je vhodné podpořit slezinu a játra. Tělo je připraveno odbourávat, čistit a detoxikovat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

K jarnímu období patří kyselá chuť, která podporuje průchod a stoupání energie a podporuje funkci jater. A sladká chuť, která harmonizuje játra a podpoří funkci sleziny. Vhodná je také ostrá chuť, která rozhýbává energii.

Potraviny či jídla s těmito funkcemi mají často zelenou barvu se svěží a teplou energii, např. zelený čaj, zelené výhonky, klíčky apod.

Naopak nevhodná jsou na jaře horká jídla, sůl a tučná jídla. Vhodnější je zařadit dny bez masa, mléčných výrobků, ale také s omezením semen a ořechů.

Co ještě na jaře zařadit?

Listy pampelišky, sedmikrásky, kopřiva, medvědí česnek, fialka, jitrocel, bez černý, polníček, ptačinec, lichořeřišnice a jarní zelenina.

Pokud víte, že Vám syrová zelenina nedělá příliš dobře, použijte v tomto ročním období tepelnou úpravu napařováním.

A v neposlední řadě: někdy méně znamená více, tedy není nutné udělat si hned špenát z medvědího česneku, ale i pár nasekaných lístků do pomazánky může osvěžit váš jídelníček a splnit svůj úkol.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:09

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze