Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O rukách

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Pořád dokola se v časopisech a knihách setkáváme s informacemi o nohách, o ploskách, co udělat proto, aby se nám dobře chodilo, abychom neměli ploché nohy, aby noha fungovala… Ale co naše ruce, můžeme i pro ně něco udělat?

Ilustrační foto

Na ruce se často zapomíná, ale těžko se bez nich obejdeme. Přitom nezřídka je přetížení ruky příčinou např. bolesti v lokti, bolesti v rameni nebo bolestí krční páteře. Obzvlášť u těch, kteří pracují celý den na počítači a ruce jsou v jedné strnulé pozici.

Co můžeme udělat pro svoje ruce?

  • Masáž meziprstních řas – uchopte kožní řasu mezi prsty palcem z jedné strany a ukazovákem z druhé, řasu můžete vytahovat směrem ven z ruky, nebo ji jen stisknout a hlubokým kroužením masírovat, často je to bolestivá procedura, proto zpočátku moc netlačte
  • Vytírání dlaně – položte si svou ruku hřbetem do dlaně druhé ruky, palec spodní ruky se v tuto chvíli dostane do dlaně svrchní ruky a můžete jím dlaň svrchní ruky masírovat buď hlubokými kroužky nebo jen palcem vytírat směrem ven z dlaně
  • Protažení svalů – opřete své dlaně o zeď, prsty směřují k zemi – ruce jsou tedy vytočené směrem ven, kořen dlaně je zhruba ve výši ramen, v této pozici setrvejte minimálně 30 sekund, nebo kratší dobu pokud se dostaví bolest

Pro pracující s počítačem doporučuji masáž rukou, není obvykle standardně v nabídce masáží, ale dobrý masér ji na vyžádání provede. Můžete být příjemně překvapeni, jak masáž rukou uvolní svaly krční páteře a navodí pocit celkové relaxace a uvolnění.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 23:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze