Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O rukách

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Pořád dokola se v časopisech a knihách setkáváme s informacemi o nohách, o ploskách, co udělat proto, aby se nám dobře chodilo, abychom neměli ploché nohy, aby noha fungovala… Ale co naše ruce, můžeme i pro ně něco udělat?

Ilustrační foto

Na ruce se často zapomíná, ale těžko se bez nich obejdeme. Přitom nezřídka je přetížení ruky příčinou např. bolesti v lokti, bolesti v rameni nebo bolestí krční páteře. Obzvlášť u těch, kteří pracují celý den na počítači a ruce jsou v jedné strnulé pozici.

Co můžeme udělat pro svoje ruce?

  • Masáž meziprstních řas – uchopte kožní řasu mezi prsty palcem z jedné strany a ukazovákem z druhé, řasu můžete vytahovat směrem ven z ruky, nebo ji jen stisknout a hlubokým kroužením masírovat, často je to bolestivá procedura, proto zpočátku moc netlačte
  • Vytírání dlaně – položte si svou ruku hřbetem do dlaně druhé ruky, palec spodní ruky se v tuto chvíli dostane do dlaně svrchní ruky a můžete jím dlaň svrchní ruky masírovat buď hlubokými kroužky nebo jen palcem vytírat směrem ven z dlaně
  • Protažení svalů – opřete své dlaně o zeď, prsty směřují k zemi – ruce jsou tedy vytočené směrem ven, kořen dlaně je zhruba ve výši ramen, v této pozici setrvejte minimálně 30 sekund, nebo kratší dobu pokud se dostaví bolest

Pro pracující s počítačem doporučuji masáž rukou, není obvykle standardně v nabídce masáží, ale dobrý masér ji na vyžádání provede. Můžete být příjemně překvapeni, jak masáž rukou uvolní svaly krční páteře a navodí pocit celkové relaxace a uvolnění.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:40

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze