Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Fialkové putování
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Na Bílou neděli, jak se nazývá první neděle po Velikonocích, se pořádaly poutě – průvody směřující na mši do nějakého významného kostela. Věděli jste například, že o těchto poutích se recituje i ve velikonoční koledě? „Hody, hody do provody“ znamená osmidenní velikonoční oktáv – osmidenní oslavu od Velikonoční neděle do Provodní neděle. A slovy „pomni hody na provody, že sú svaté dni“ vyzýval například i Jan Hus k ukázněnému životu po celý velikonoční oktáv.

Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová
Naše rodina se tradičně (pokud neprší a není moc zima) účastní závěru poutě na jedné zřícenině starého kostela, kde se setkáme s kamarády. Letos nám Bíla neboli Provodní neděle nabídla slunečné a bylinkami provoněné počasí. Rádi jsme toho využili a po příjemné svačince a rozhovorech se známými, kdy se děti rozeběhly za svými hrami, jsme s manželem nasbírali PLICNÍK, FIALKY a MEDVĚDÍ ČESNEK.
Po návratu domů se manžel postaral o plicník – dal ho sušit – a já jsem si zas užila fialkovou aromaterapii. Naložila jsem fialkovou tinkturu a připravila základ na fialkový sirup.
A jak lze fialky využít?
- V kuchyni do salátů, kandované ke zdobení zákusků, prý se vaří i s rýží v mléce.
- KVĚTY můžete v malém množství nabídnout kašlajícím dětem (vysoký obsah saponinů může vyvolat zvracení, proto nekonzumujte ve velkém množství!).
- LISTY se používají zevně, přikládají se na rozpraskané bradavky.
- TINKTURA je vhodná při léčbě vlhkého kašle, bronchitidě, používá se i při léčbě revmatu.
Příprava: Do malé skleničky jsem nasypala asi hrst fialek a zalila jsem je slivovicí tak, aby byly fialky zakryté. Teď je každý den protřepávám a za 14 dní je přecedím.
- SIRUP tiší úporný kašel, lze ho použít i k ochucování nápojů.
Příprava: Na sirup jsem šla trochu netradičně, protože jsem nejdřív měla v plánu fialky jen zasypat cukrem a používat je třeba na ozdobu muffinů nebo dortíků. Pak jsem znejistěla a strach, že by se fialky zkazily, mě přinutil změnit záměr. Fialky byly tedy přes noc po vrstvách zasypané cukrem, dobře napěchované a ráno jsem je chvíli ve vodní lázni ohřívala, až se cukr rozpustil. Poté jsem je přelila do nádoby, přidala jsem vodu a vařila, dokud směs nezískala konzistenci sirupu. Ještě horký sirup jsem nalila do horké tmavé lahve vypláchnuté slivovicí a dobře uzavřela.
- Z fialek se připravuje i VÍNO, které má čistit krev a rozjasňovat mysl: 30 g květů a 15 g kořene lékořice se zalije litrem bílého vína, 5 minut se vaří a poté se přecedí přes plátno. Pít se má 2−3x denně likérová sklenka po dobu 4 týdnů.
- Nezapomeňme, že z fialek se získává silice, která se používá do parfémů.
- Moje holčičky rády využily příležitost ke TVOŘENÍ, a tak si vzaly za úkol udělat motýlí obrázek, který krásně voní!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích