Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ministerstvo vnitra oznámilo svůj záměr pozvednout pět alternativních metod léčení včetně homeopatie na stejnou úroveň jako konvenční medicínu.

Autor: Externí zdroj

V květnu 2017 získá homeopatie, celostní medicína, bylinná medicína, akupunktura a tradiční čínská medicína stejné postavení jako konvenční medicína.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V roce 2005 odmítly švýcarské úřady komplementární a alternativní medicínské obory kvůli nedostatku vědeckých důkazů o jejich účinnosti. V roce 2009 se však uvedené přístupy vrátily na scénu, protože si dvě třetiny Švýcarů přály, aby byly zahrnuty do ústavního seznamu placených zdravotních služeb.

Výsledek hlasování zajistil, že budou výše jmenované metody po dobu trvání šestiletého zkušebního období 2012-2017, během něhož bude zkoumána jejich účinnost, kryty základním povinným pojištěním.

Ministerstvo došlo k závěru, že není možné hodnotit účinnost zmíněných postupů jako celku. Rozhodlo se proto přijmout je jako rovnocenné ostatním medicínským disciplínám. Plánuje povolit proplácení léčebných nákladů z povinného zdravotního pojištění i do budoucna, ovšem za podmínky, že bude léčbu poskytovat certifikovaný odborný zdravotnický personál.

Jak je tomu ovšem u konvenční medicíny běžné budou dále podrobně zkoumány některé aspekty uvedených komplementárních oborů, které vzbuzují kontroverze. Ministerstvo zahájilo projednávání navrhovaných úprav předpisů, k nimž je možné se vyjádřit do 30. června 2016.

Zdroj: www.swissinfo.ch
Překlad: Bc. Eva Leňová

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 07:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze