Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

I miminko může být z porodu vyčerpané

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Když byl mému synovi měsíc, dostal rýmu. Vypadal schváceně, hodně plakal a teplota přes 37 stupňů mi u tak malého miminka dělala starost. Rozhodla jsem se proto pomoci mu homeopaticky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Při hledání vhodného léku jsem se kromě rýmy zaměřila i na stolici, která mi nepřišla normální. Přestože se podle pediatrů nejednalo o průjem, od narození měla podobu vody s několika žlutými vločkami a byla doprovázena bolením břicha.

K mému překvapení nejlépe vyšlo Nitricum acidum. Byl to tentýž lék, který mi velice pomohl při vyčerpání po porodu. Proto jsem s jeho podáním ani chvíli nezaváhala. Rýma velmi rychle odezněla, dítě se zklidnilo a v plence jsme poprvé objevili pověstná „míchaná vajíčka“.

Podání téhož léku matce i kojenci není výjimkou a může být dobrým vodítkem v případě, kdy potíže dítěte nejsou zjevné a samo je nedokáže sdělit. Typické je to u nachlazení nebo zažívacích potíží, kde předpokládáme, že dítě trpí stejnou nemocí jako matka. Podobně bychom ale měli uvažovat i o zotavování z porodu. Pokud je matka výrazně unavená nebo v průběhu porodu došlo k události, kterou intenzivně prožívala, je velmi pravděpodobné, že novorozenec, který byl do nedávna její součástí, je ve stejném rozpoložení jako ona. Lék, který podáme matce, pak nejspíše potřebuje i dítě.

Miminku podáváme homeopatické léky po kapkách. Ve sklenici s kojeneckou vodou rozpustíme 5 granulí léku a dítěti podáváme kapku této tekutiny ve stejné frekvenci, jako lék podáváme dospělému.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze