Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I miminko může být z porodu vyčerpané

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Když byl mému synovi měsíc, dostal rýmu. Vypadal schváceně, hodně plakal a teplota přes 37 stupňů mi u tak malého miminka dělala starost. Rozhodla jsem se proto pomoci mu homeopaticky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Při hledání vhodného léku jsem se kromě rýmy zaměřila i na stolici, která mi nepřišla normální. Přestože se podle pediatrů nejednalo o průjem, od narození měla podobu vody s několika žlutými vločkami a byla doprovázena bolením břicha.

K mému překvapení nejlépe vyšlo Nitricum acidum. Byl to tentýž lék, který mi velice pomohl při vyčerpání po porodu. Proto jsem s jeho podáním ani chvíli nezaváhala. Rýma velmi rychle odezněla, dítě se zklidnilo a v plence jsme poprvé objevili pověstná „míchaná vajíčka“.

Podání téhož léku matce i kojenci není výjimkou a může být dobrým vodítkem v případě, kdy potíže dítěte nejsou zjevné a samo je nedokáže sdělit. Typické je to u nachlazení nebo zažívacích potíží, kde předpokládáme, že dítě trpí stejnou nemocí jako matka. Podobně bychom ale měli uvažovat i o zotavování z porodu. Pokud je matka výrazně unavená nebo v průběhu porodu došlo k události, kterou intenzivně prožívala, je velmi pravděpodobné, že novorozenec, který byl do nedávna její součástí, je ve stejném rozpoložení jako ona. Lék, který podáme matce, pak nejspíše potřebuje i dítě.

Miminku podáváme homeopatické léky po kapkách. Ve sklenici s kojeneckou vodou rozpustíme 5 granulí léku a dítěti podáváme kapku této tekutiny ve stejné frekvenci, jako lék podáváme dospělému.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 07:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze