Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Křemíkem na chronické hnisání

Autor: Denisa Wawreczková

SILICEA je homeopatický lék připravený z oxidu křemičitého. Kromě mnoha jiných indikací je to jeden z hlavních léků při projevech zejména chronického hnisání. Slouží jako podpora eliminace hnisu či cizích těles, které toto hnisání vyvolávají. Následující příběh účinnost Silicey dokládá a potvrzuje její mocné účinky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Pejsek Ben – chronický výtok hnisu z oka, při mačkání vytéká hnis s krví, dlouhodobý problém řešený konzervativní terapií, teprve po Silicei se stav jednou pro vždy upravil. Zde je pro úplnost stručná historie případu.

12. 1. – pod vnitřním koutkem pravého oka absces, aplikace antibiotik a pokračování v antibiotické léčbě po dobu následujících 4 dnů. Stav se zlepšil, ale zánět se po čase opakuje.
29. 6. – pravé oko – zánět spojivky. Po přeléčení se znovu vrací.
23. 7. – při čištění slzných kanálků drenáž hnisu s krví, komunikace s nosní dutinou obnovena, ale problém zatím není uspokojivě vyřešen.
11. 8. – poprvé podán homeopatický lék Silicea 15 C.

Po týdnu aplikace Silicey došlo ke spontánnímu vymizení hnisání pod okem a zánět se od té doby nezopakoval.

Tento příběh jasně dokazuje, jak efektivní je doplňovat klasické léčebné postupy homeopatií. Antibiotika a proplachy jsou zcela jistě na místě a není radno situaci podcenit. Na druhou stranu proč pokračovat v léčbě stejným způsobem, když je evidentní, že tělo na ni nereaguje. Naštěstí máme v zásobě více možností léčby. Jednou z nich je homeopatie.

Pozor, pokud je v těle cizí materiál (např. po operaci šrouby v kostech, kardiostimulátor aj.)! Silicea může způsobit, že tělo začne reagovat s cílem zbavit se těchto uměle vpravených materiálů. Je nutno na to myslet. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 03:06

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze