Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Aconitum

Autor: MVDr. Lada Paulů

Aconitum napellus je homeopatický lék s širokým použitím. Mimo jiné má vynikající účinky u prudkých chřipek, které vzniknou po prochlazení/profouknutí (musí se podat co nejdříve). Je to velký lék šoku. Já bych se ráda zmínila o jeho použití u zvířat, kteří po nějaké náhlé, šokové události začnou reagovat panicky.

Ilustrační foto

Pomůže u psů, kteří neměli se Silvestrem problém do té doby, než jim za zády bouchla petarda. Od té doby jsou poplašení, paničtí a jen co slyší nějakou ránu, utíkají pryč.

Velmi dobře funguje u koní, kteří mají špatnou zkušenost s člověkem. Například klisna, kterou při ošetření rány kolega zavalil v boxu a od té doby je neošetřitelná. Nebo hřebeček, který dostal rychlokurz ježdění v ohradě a přitom i nějakou schytal. Poté při ježdění z ničeho nic a bez varování začal utíkat, snažil se sundat jezdce, případně upadl i s ním (noví majitelé se dozvěděli až se zpožděním, co se dělo před prodejem). V chování těchto zvířat je společný jmenovatel – panika a strach. Ve snaze dostat se pryč, jsou schopní zabít člověka, který s nimi pracuje nebo i sebe (například při útěku mohou proběhnout ohradou).

Pokud se ke mně dostane nějaké podobně „ublížené“ zvíře (ať už úmyslně nebo neúmyslně – ne vždy jsou za tím ztracené nervy, mohou to být i koně, se kterými se převrátil vozík), doporučuji Aconitum ve vysokém ředění. Majitelé se mně mají ozvat za nějakou dobu s tím, že budeme s léčbou pokračovat dle aktuální situace. Většinou se neozvou. Problém nezmizí hned (ideální by bylo i nadále s pacientem homeopaticky pracovat), ale Aconitum pomůže zpracovat událost v minulosti, zvířata dají člověku „druhou šanci“, koně jsou více ochotní s majitelem spolupracovat a při trpělivé a důsledné práci lze vychovat spolehlivé zvíře.

P.S. Já sama mám s Aconitem aktuální zajímavou zkušenost u 5ti měsíční dcerky. Už po první dávce hexavakcíny měla narušený spánkový rytmus. Ve 3 měsících jsme byli zvyklí, že se na kojení budí nejdříve ve 4 hodiny ráno a najednou to bylo o jedno kojení více. Během měsíce se situace upravila (postupně spala déle a déle, žádný velký stres) a když jsme šli na druhou dávku hexy (chodíme po 2 měsících), spala asi do 6ti do rána. Po pár dnech po druhé injekci se začala budit kolem půlnoci, plus minus hodina. Když už to bylo třetí noc, dala jsem ji před spaním Aconitum 15 C. Stačila jedna dávka. Začala spát déle a hlavně se nebudí v noci s pláčem, ale opět si chvíli povídá a hraje si, než si houkne, že má hlad.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:46

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze