Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie pro umělce - pálení žáhy

Autor: Externí zdroj

Přesněji nazývané „pyrosis“, znamená pálení v oblasti jícnu, které je součástí symptomů gastroezofageálního refluxu a jsou velmi časté (až 45 % populace západní civilizace), zvláště u mladých lidí (do 45 let! Statistiky jsou někdy nemilosrdné...). Toto onemocnění není nijak zvláště závažné, ale jistě je nepříjemné.

Ilustrační foto

Jícen prochází bránicí a vede do žaludku. Někdy tekutiny ze žaludku projdou opačným směrem a podráždí sliznici jícnu, která proti nim není nijak chráněná. Vzniká tak pocit pálení, který pacient pociťuje za hrudní kostí.

Jaké okolnosti tento kyselý reflux podporují?

V prvé řadě je to zvýšený tlak na vnitřní stěnu břišní z důvodů příliš těsného oblečení, intenzivní námahy břicha... například při příliš výrazné účasti břišního svalstva na výdechu, zvláště u muzikantů hrajících na dechové nástroje. Je to jeden z důvodů, proč se s touto patologií setkáváme velmi často právě u těchto jedinců. Dalšími faktory jsou stresy, kouření a příliš velký objem žaludku po vydatné stravě nebo přemíře pití.

Pálení žáhy není jediným symptomem gastroezofageálního refluxu, doprovázejí ho také pocity tíhy v žaludku, říhání, nauzea, dokonce i laryngitida a kašel bez zjevné příčiny. Poslední dva příznaky jsou pouze důsledkem toho, že žaludeční kyseliny vystoupaly až do sliznice dýchacího ústrojí.

Alopatická léčba (antacida, algináty) působí na bolest, kterou vyvolává žaludeční kyselina, ale mohou narušit působení ostatních léků, které jsou pacientovi podávány. Někdy se používají také léky protivředové, i když se jejich účinek zdá „mírně neuspokojivý“, jak se v poslední době vyjádřili lékaři na konferenci věnované tomuto tématu. Také se pacientům doporučuje, aby se vyhýbali syceným nápojům, kyselým a kořeněným pokrmům k večeři, případně aby spali v pozici s podloženou hlavou.

Homeopatická léčba má prokázané účinky na bolesti způsobené gastroezofageálním refluxem. Pokud symptomy přetrvávají, je třeba provést endoskopické vyšetření. Jako vždy u homeopatické léčby celkový účinek léků zasahuje ostatní přidružené symptomy i spouštěcí mechanismus pálení žáhy. Můžeme tedy vybrat z následujících situací:

  • Pokud ke kyselému refluxu dojde po alimentárních excesech (například ragú z fazolí a masa, zelí a ostatní „vydatné“ pokrmy) a zvláště po špatně prováděném výdechu. Pacient pociťuje bolest v roztaženém žaludku, a jeho rozpínání překáží výdechovým pohybům. V ústech je kyselý pocit. Někdy tyto projevy doprovází nebolestivý chrapot. Doporučujeme: CALCAREA CARBONICA 5C, 5 granulí před jídlem po dobu jednoho měsíce.
  • Pokud je gastroezofageální reflux pociťován jako pálení, k němuž dochází v zásadě během výdechu. Sliznice v dutině ústní jsou suché a teplé. Tyto bolesti utiší pouze kyselé nápoje nebo kořeněná jídla. I když by se jako rozumné spíš zdálo se takovým jídlům vyhýbat... a žaludek se přitom zdá jako neustále prázdný. Velmi suchá je také nosní sliznice. SANGUINARIA 5C, 5 granulí před jídlem po dobu jednoho měsíce.
  • Je-li reflux pálivý a zmírní se pouze požitím studených nápojů. Celý trávicí systém, střeva, žaludek, jícen, ústa i jazyk pálí. Silový výdech nebo přenášení předmětů reflux jitří. IRIS VERSICOLOR 5C, 5 granulí před jídlem po dobu jednoho měsíce.
  • Pokud se pálivý reflux zmírní pouze požitím teplých nápojů. Břicho je nadmuté, zvláště pod pupkem navzdory vrtošivé chuti k jídlu, pacient se brzy cítí nasycený. Obraz doplňuje říhání a střevní zvuky, obtíže v jícnu, nejprve na pravé straně, pak na obou. Nos je neustále ucpaný, což hru na žesťové nástroje jenom komplikuje... LYCOPODIUM 5C, 5 granulí před jídlem po dobu jednoho měsíce.

Zdroj: Dr. Franck Choffrut: Santé des musiciens et des chanteurs (Zdraví muzikantů a zpěváků), edice CEDH
Překlad: PhDr. Jana Spoustová
Redakčně upraveno.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:27

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze