Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Kopřivy
Autor: PharmDr. Jana Strieglerová
O víkendu jsem při svém pravidelném běhání objevila první malé kopřivy. Hned jsem zajásala a natrhala plné kapsy. Kopřivy obsahují velké množství železa, křemíku a v čerstvé formě enzymy. Doma jsem jako první věc uvařila kopřivový čaj. Po zimě bylo moc příjemné cítit čerstvou chuť a vůni kopřiv. Jako by už jaro bylo tady.

Pak jsem vytáhla mixér a hrst čerstvých kopřiv rozmixovala ve vodě. Výsledkem byla krásně zelená tekutina, kterou je ale nutné přecedit přes plátýnko nebo hustější sítko. Tím se oddělí nestravitelná vláknina a zůstane jen lahodný nápoj.
Byla jsem velmi překvapena, jak tuto "zelenou vodu", jak ji nazval syn, přijala rodina. Děti se mě každý den ptají, kdy půjdu zase běhat a ať si nezapomenu vzít plátěný pytlík na kopřivy.
Po zimě je tělo téměř každého z nás unavené po nějakých nachlazeních, nemocech, nedostatku čerstvých vitaminů, enzymů. Nápoj z kopřiv bude pro naše těla jako energetická bomba. Krásně pročistí krev a bude skvělým doplňkem při přípravě na jarní detoxikaci těla. S očistou krve poznáme její účinky i na stavu pleti, nehtů a vlasů. Kopřiva má močopudné účinky a dokáže rozpouštět v těle staré usazeniny a kamínky. Pravidelné užívání na jaře výrazně posílí imunitu a dodá tělu nový elán a energii. Popíjení kopřivové šťávy je vhodné i pro děti a těhotné ženy. Ty nejčastěji trpí chudokrevností z nedostatku železa.
Další možnosti využití kopřiv:
- Kopřivový sirup: velké množství kopřiv necháme louhovat 24 hodin v převařené, lehce vychladlé vodě s vymačkaným citronem. Druhý den pomalu zahříváme, přidáme cukr a mícháme do rozpuštění (recepty uvádí 1 kg cukru na 1,5 l vody). Já dávám na 5 l vody 1 kg třtinového cukru a pak sirup v lahvích steriluji na 80 °C. Ještě nikdy se nám nezkazil a používáme ho celou zimu. Dá se přidávat do čaje nebo pít s vodou. Já ho dávám dětem na lžičku přímo do pusy, protože nechci podporovat pití sladkých nápojů kvůli kazivosti zubů. Ale občas podlehnu a dopřeju jim to.
- Kůra na vlasy: silným kopřivovým čajem (může být s citronem) přelijeme vlasy po umytí.
- Koupel: velký hrnec kopřivového čaje nalijeme do vany s vodou
- Tinktura: čerstvé kopřivy dáme do sklenice, přelijeme tvrdým alkoholem (domácí slivovicí nebo vodkou). Tato tinktura je skvělá na drobné popáleniny. Ošetříte je tak, že hned po spálení polijete postižené místo tinkturou, rána se stáhne a nevznikne puchýř. Pak do tinktury namočte sterilní gázu, přiložte na popáleninu a překryjte igelitem. Nesmí se však používat na rozsáhlejší popáleniny. Dá se použít i na dezinfekci drobných ran.
- Polévka: hrst kopřiv dáme vařit s ostatní zeleninou a na závěr rozmixujeme. Výsledkem je lahodná krémová polévka.
- Palačinky naslano: najemno nasekané kopřivy přimícháme do palačinkového těsta a smažíme na pánvi. Výborné jsou pokud se podávají naslano (se sýrem, šunkou, špenátem,....), jak má kdo rád.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích