Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Superzdravý narozeninový psí dort

Autor: Petra Sumeráková

My pejskaři jsme zkrátka tak trochu šílenci a není nic neobvyklého, když slavíme nejen narozeniny své a příbuzných, ale také našich psích miláčků. Dnes už dokonce existují i psí cukrárny a pekárny, kde Vám upečou i dort na přání. Pokud, ale chcete mít naprostou jistotu, co v dortu je nebo žádnou psí cukrárnu v okolí nemáte, můžete dortík připravit sami doma, bez pečení a bez velké námahy.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Úspěch je zaručen, vyzkoušen u mé početné smečky, kde o něj proběhla i malá bitva a chutnal i těm nejmlsnějším jazýčkům. Suroviny upravte dle velikosti dortu, toto je na dort do formy o průměru 24 cm:

Potravinářská želatina
Maso - doporučuji mix krůtího masa a kuřecích či kachních srdíček cca 250g
Kořenová zelenina - 1 velká mrkev, 1 petržel, ¼ celeru
2 polévkové lžíce drceného lněného semínka
1 sklenice ovesných vloček
1 sklenice rýže
3 lžíce otrub
1 lučina nebo žervé
1 balení sušeného psího masa - dle oblíbenosti - kuřecí, kachní, jehněčí. Opravdoví příznivci zdravé výživy mohou ještě doplnit o bylinky - například ostropestřec
Na ozdobu psí keksy ve tvaru kostiček

Maso a zaleninu zalejte vodou a vařte do měkka. Vločky spařte. Po uvaření maso a zeleninu nakrájejte či nastrouhejte na drobné kousky, stejně tak nakrájejte či nadrobte i sušené maso. Připravte si velkou mísu, ve které smíchejte maso, zeleninu, spařené vločky, vařenou rýži, otruby, lněné semínko a lučinu. Poté si připravte dortovou formu, do které řádně namačkejte vzniklou směs, kterou zalejte uvařenou želetinou dle návodu na obalu. Dejte do ledničky na minimálně 3 hodiny zatvrdnout, ideálně však přes noc. Poté dort dle libosti dozdobte různými psími keksy či kostičky dle fantazie. No a oslavenec si může směle pochutnávat. Nedoporučuji malému pejskovi dát celý dortík najednou. U nás posloužil místo večeře pro 7 hladových krků. I přes mé obavy, že se u starších a citlivých pejsků druhý den určitě po takovéto dobrotě objeví průjem, díky vločkám a otrubám, které skvěle ovlivňují střevní peristaltiku, se naše oslava obešla bez střevních obtíží.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:37

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze