Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když je pes "Casanova"

Autor: Petra Sumeráková

Majitelé psů (myšleno samců) velmi často bojují s jejich přirozenými pudy (sexuálními). Je to zkrátka příroda a když v okolí hárá nějaká fenka, nedej Bože několik, tak je doma veselo. Pes neustále kňučí u dveří či okna, chce několikrát za den i noc ven, aniž by vykonával nějakou potřebu. Jen prostě sonduje, zda ta jeho "vyvolená" není náhodou taktéž venku. Sem tam se k tomu přidá i nechutenství a když to vygraduje celonočním vytím a bydlíte navíc v paneláku, máte o neshody a stížnosti sousedů postaráno.

Ilustrační foto
Zdroj: Iva Bajgarová

Co s tím?

Mnoho lidí řeší opravdu prekérní situaci. Řešením je sice kastrace, nicméně málokdo tuší, že kastrace jako taková nepotlačí zcela úplně sexuální pud jako takový, znemožní reprodukci, čili pes se stává neplodným, ale může se stát, že se o hárající fenky zajímá i nadále, i když samozřejmě hormonální pokles v jeho náruživosti je většinou znát. Samostatná kapitola jsou psi chovní, staří, nemocní zkrátka ti, u kterých kastrace možná není.

V takových případech nám opět může pomoci příroda... I když přírodě sice neporučíme - tzn. nikdy sexuální pudy zcela "nezakážeme", ale můžeme psa pomocí přírodních léků relativně dobře zklidnit.

Pokud pes v noci neklidně spí, několikrát za noc se dožaduje venčení nebo kňučí. Zkuste podat homeopatické tablety Sedatif (2 tablety) nebo Sedalia sirup (2ml). Můžete kombinovat s Rescue bachovou esencí - 4 kapky.

V případě, že pes neustále naskakuje někomu na nohu, ruku nebo polštáře, zkuste podávat v problematickém období bachovu esenci White chestnut. Pomáhá při různých obsesivních chováních (4 kapky 4x denně na jazyk nebo nakapat do misky s vodou), aby pes denně průběžně upíjel.

Velkým pomocníkem je v těchto případech aromaterapie. Hárající fenu v okolí domova "převoníte". Existují dva velmi účinné éterické oleje, které nám nejen nádherně provoní byt, ale psa uklidní, a to: levandule a meduňka. Před spaním jimi provoňte pomocí aromalampy či difuzéru byt. Levanduli můžete použít i při venčení psa venku. Kápněte jednu kapku éterického oleje psovi na hrudní kost. Vůně mu půjde tzv. pod nos. Zklidní ho při procházkách, eliminuje intenzitu pachů po hárajících fenách a navíc psa ochrání i před parazity - coby repelent. Levandulový éterický olej je jedním z mála, které můžete bez obav použít i přímo na pokožku. Samozřejmě všeho s mírou. Jedná se vždy o velmi silné koncentráty, stačí 1 kapka!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze