Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pečujte o své ledviny v těhotenství

Autor: Bc. Romana Gogelová

Tělo ženy v průběhu těhotenství prodělává celou řadu převratných změn, z nichž tou opravdu podstatnou je zvětšení objemu krevní plazmy.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Množství krevní plazmy se zvětšuje s velikostí plodu – čím větší plod, tím větší plazmatický objem. Objem plazmy se celkově zvýší cca o 1250–1400 ml. Tyto změny začínají již v 6. týdnu, nejrychlejší nárůst je ve II. trimestru. Zvýšený objem plazmy (a tím i krve) v těhotenství je nutný při zvýšeném průtoku krve některými orgány (děloha, ledviny, kůže, prsy), pro výživu dětátka a také pro kompenzaci ztrát krve při porodu.

Tento proces klade vysoké nároky na životně důležité orgány každé těhotné maminky – srdce, plíce, játra a zejména ledviny. Průtok krve ledvinou se zvyšuje od začátku těhotenství, ve II. trimestru až o 25–50% a v posledních týdnech před porodem se zvyšuje až o 75% ve srovnání s hodnotami před těhotenstvím. Ledviny je tedy třeba v těhotenství obzvláště ochraňovat, protože jsou na ně kladeny velmi vysoké nároky. V těle vzniká více metabolických splodin,a to jak v těle nastávající maminky, tak v těle rostoucího děťátka.

Chovejte se laskavě ke svým ledvinám, pokud jste unavená, odpočívejte! Nevyslyšíte-li své tělo na začátku těhotenství, bude v období III. trimestru již unavené a přetížené a může se to projevit těhotenskými komplikacemi - vysokým krevním tlakem a otoky, které svědčí právě pro přetížení ledvin.

Zde je několik praktických rad, jak ochraňovat své ledviny v těhotenství:

  • nevyhýbejte se pohybu, ale pokud budete unavená odpočívejte i během dne - ledviny říkají STOP,
  • ledviny potřebují k dobré práci teplo - myslete na to v každou denní dobu,
  • dobrou funkci ledvin podpoří tekutiny, hlavně voda - dostatečně pijte, ne sladké nápoje,
  • zaměřte se na stravu - omezte sůl a kořeněná jídla,
  • jezte sladkovodní čerstvé ryby, ne však mořské - obsahují často látky, které ledviny zatěžují,
  • dopřejte si hodně zeleniny - zejména červenou řepu, petržel - nejlépe čerstvou štávu v kombinaci s jinou zeleninou či ovocem, kyselé zelí, fazole,
  • nemnoho červeného masa,
  • relaxujte, volte relaxační pohyb - procházku, jogu, plavání
  • myslete na to, že do práce ledvin se velmi rychle a negativně promítá veškerý strach a stres,
  • využijte možností aromaterapie.

Pomoc nabízí i homeopatie

Pokud se projeví únava ledvin (vysoký tlak, otoky), nebo jste již měli tyto potíže v předchozím těhotenství, je prospěšné využít homeopatickou podporu ledvin - dlouhodobě užívejte lék Phosphorus 15 C 1x denně 5 granulí (jednu tubu), dále Phosphorus 15 C 5 granulí - pondělí, středa, pátek až do porodu. K tomu doporučuji denně do pitného režimu esenci Olive z Bachovy terapie - 8 kapek do cca 500 ml vody. Dodáte tak organismu i ledvinám více energie.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze