Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pečujte o své ledviny v těhotenství

Autor: Bc. Romana Gogelová

Tělo ženy v průběhu těhotenství prodělává celou řadu převratných změn, z nichž tou opravdu podstatnou je zvětšení objemu krevní plazmy.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Množství krevní plazmy se zvětšuje s velikostí plodu – čím větší plod, tím větší plazmatický objem. Objem plazmy se celkově zvýší cca o 1250–1400 ml. Tyto změny začínají již v 6. týdnu, nejrychlejší nárůst je ve II. trimestru. Zvýšený objem plazmy (a tím i krve) v těhotenství je nutný při zvýšeném průtoku krve některými orgány (děloha, ledviny, kůže, prsy), pro výživu dětátka a také pro kompenzaci ztrát krve při porodu.

Tento proces klade vysoké nároky na životně důležité orgány každé těhotné maminky – srdce, plíce, játra a zejména ledviny. Průtok krve ledvinou se zvyšuje od začátku těhotenství, ve II. trimestru až o 25–50% a v posledních týdnech před porodem se zvyšuje až o 75% ve srovnání s hodnotami před těhotenstvím. Ledviny je tedy třeba v těhotenství obzvláště ochraňovat, protože jsou na ně kladeny velmi vysoké nároky. V těle vzniká více metabolických splodin,a to jak v těle nastávající maminky, tak v těle rostoucího děťátka.

Chovejte se laskavě ke svým ledvinám, pokud jste unavená, odpočívejte! Nevyslyšíte-li své tělo na začátku těhotenství, bude v období III. trimestru již unavené a přetížené a může se to projevit těhotenskými komplikacemi - vysokým krevním tlakem a otoky, které svědčí právě pro přetížení ledvin.

Zde je několik praktických rad, jak ochraňovat své ledviny v těhotenství:

  • nevyhýbejte se pohybu, ale pokud budete unavená odpočívejte i během dne - ledviny říkají STOP,
  • ledviny potřebují k dobré práci teplo - myslete na to v každou denní dobu,
  • dobrou funkci ledvin podpoří tekutiny, hlavně voda - dostatečně pijte, ne sladké nápoje,
  • zaměřte se na stravu - omezte sůl a kořeněná jídla,
  • jezte sladkovodní čerstvé ryby, ne však mořské - obsahují často látky, které ledviny zatěžují,
  • dopřejte si hodně zeleniny - zejména červenou řepu, petržel - nejlépe čerstvou štávu v kombinaci s jinou zeleninou či ovocem, kyselé zelí, fazole,
  • nemnoho červeného masa,
  • relaxujte, volte relaxační pohyb - procházku, jogu, plavání
  • myslete na to, že do práce ledvin se velmi rychle a negativně promítá veškerý strach a stres,
  • využijte možností aromaterapie.

Pomoc nabízí i homeopatie

Pokud se projeví únava ledvin (vysoký tlak, otoky), nebo jste již měli tyto potíže v předchozím těhotenství, je prospěšné využít homeopatickou podporu ledvin - dlouhodobě užívejte lék Phosphorus 15 C 1x denně 5 granulí (jednu tubu), dále Phosphorus 15 C 5 granulí - pondělí, středa, pátek až do porodu. K tomu doporučuji denně do pitného režimu esenci Olive z Bachovy terapie - 8 kapek do cca 500 ml vody. Dodáte tak organismu i ledvinám více energie.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 06:52

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze