Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak zastavit krvácení z nosu?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Mám v živé paměti několik v té době pro mne „hrozně trapných situací“, kdy mi v hudebce při hře na klavír začala téct krev z nosu. Anebo v hodině matematiky mi kápla kapka krve na nepopsanou stránku úplně nového sešitu. A v jídelně – to jsem se styděla asi nejvíc.

Ilustrační foto

Po absolvování různých vyšetření příčin častého krvácení z nosu paní doktorka věc uzavřela s tím, že mám moc křehké cévky v nosu. A maminka říkala, že to mám po ní, protože měla podobné potíže.

Historie se, zdá se, opakuje. U nejstaršího syna a nejmladší dcerky, hlavně v zimním období, řešíme krvácení z nosu docela často.

Po dobu opakovaného krvácení jsem jim oběma podávala FERRUM PHOSPHORICUM 9C a homeopatický lék PHOSPHORUS 15C vždy při krvácení.

U dcerky se krev pustí někdy i v noci – a v této situaci jsem moc vděčná, že na homeopatika reaguje tak rychle. Po jedné dávce léku Phosphorus se krvácení velmi rychle zastavilo a my jsme mohly jít v klidu spát.

Kromě léků jsme samozřejmě přistoupili k obecně známým a osvědčeným postupům, jako je mírný předklon, studené obklady na zátylek a na kořen nosu, případně mačkání akupresurního bodu na malíčku. Většinou ale stačil tampon do nosu – namočený v ředěném citronovém oleji (pozor, pálí jako čert!) a jedna dávka homeopatického léku PHOSPHORUS. Phosphorus si dokonce syn nosil do školy a dcerka ho měla ve skříňce ve školce.

Z bylinek mám vyzkoušenou přesličku. Když se mi opakovaně spouští krev z nosu, nasadím si kúru – piju několik dní odvar z přesličky, který si připravím z půl litru vody a polévkové lžíce sušené přesličky. Přesličku ve vodě vařím asi 5 minut, poté přecedím. Toto množství popíjím v průběhu dne. Přesličkový odvar je také dobrý i jako „zastavovač krvácení“ – do silného odvaru namočíme vatový tampon a ten vložíme do nosu. Stejně lze použít i odvar z dubové kůry. Jako prevence krvácení se nám osvědčila i kvalitní propolisová mast na mazání nosních sliznic – u mne i u dětí.

Někteří bylináři doporučují i šňupání sušené mleté dubové kůry nebo kostivalu, kapání čerstvé šťávy kokošky pastuší tobolky nebo citronu – tyto metody však zatím nemáme vyzkoušené.

Z aromaterapie se kromě citronové silice používá například levandulová a cypřišová (cypřiš nepoužívejte v prvním trimestru těhotenství!). Tyto silice můžete použít buď nakapané na kapesníčku a inhalovat jejich vůni, nebo ředěné nakapat na tampon a ten vsunout do nosu. Silice ředíme například v slunečnicovém, mandlovém nebo jiném vhodném oleji.

Obecně se doporučuje ve stravě zvýšit množství železa, zinku, hořčíku a vápníku, vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B a přidat nenasycené mastné kyseliny. Konzumujte například dýňový olej, mandle, mák, rakytník, pijte čaj z pohankových slupek (k posílení cévního systému).

Když se podíváme na krvácení z nosu z pohledu duchovních příčin, je krvácení z nosu podle Miroslava Hrabici hlasitým voláním po pozornosti, po docenění a přízni blízkých. Odtékající krev symbolizuje odchod radosti z těla. Netrapme se touhou po pozornosti, važme si toho, co máme. Naučme se prosit o to, co potřebujeme, stejně jako říkat, co se nám nelíbí. A dětem? Dejme jim pozornost, poslouchejme, co nám říkají, věnujme jim čas, pohlazení a mějme pro ně vždy připravenou náruč k objetí.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.6.2020 10:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze