Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Monty - devítiletý labradorský retrívr

Autor: MVDr. Iva Librová

Monty měl kožní problémy již několik let, když navštívil naší ordinaci. Trpěl na nedostatečnou funkci štítné žlázy a na hrudních končetinách měl v oblasti předloktí jizvy a hluboké bolestivé píštěle zasahující do podkoží. Postižená hnisavá místa si neustále olizoval.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia

Od štěněte byl velmi aktivní, přes den moc nespal a měl velkou chuť k jídlu. Rád se vyhříval na slunci nebo u krbu, bál se bouřky a dlaždic na podlaze. Celkově to byl veselý robustní pes, který si nás rychle získal svojí velmi přátelskou povahou. Jiné zdravotní problémy ho netrápily.

V rámci celkové terapie jsme doporučili i homeopatickou podporu, protože dle našich zkušeností víme, že léčba hlubokých píštělí je zdlouhavá a někdy vyžaduje i definitivní chirurgické řešení. Nasazena byla Silicea 15C 3x týdně a Graphites 15C 1x denně.

Siliceu jsme zvolili pro její schopnost vyčistit chronické hnisání a píštěle, Graphites podle nás nejlépe odpovídal Montymu jako jeho terénní lék, včetně hypofunkce štítné žlázy.

Po několika týdnech jsme antibiotika vysadili a pokračovali jsme několik měsíců pouze v homeopatické léčbě. Postupně jsme prodlužovali frekvenci podávání na 1x týdně a Monty velmi prospíval. Píštěle se zahojily a zůstala jen malá neznatelná jizva, která Montyho už více nezajímala. Majitelé pokračovali v preventivním podávání homeopatik několik let.

O několik let později se nám dařilo tlumit projevy artrózy kloubů pomocí Rhus toxicodendron a kyseliny hyaluronové. S kůží už Monty problémy nikdy neměl.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 03:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze