Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Monty - devítiletý labradorský retrívr

Autor: MVDr. Iva Librová

Monty měl kožní problémy již několik let, když navštívil naší ordinaci. Trpěl na nedostatečnou funkci štítné žlázy a na hrudních končetinách měl v oblasti předloktí jizvy a hluboké bolestivé píštěle zasahující do podkoží. Postižená hnisavá místa si neustále olizoval.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia

Od štěněte byl velmi aktivní, přes den moc nespal a měl velkou chuť k jídlu. Rád se vyhříval na slunci nebo u krbu, bál se bouřky a dlaždic na podlaze. Celkově to byl veselý robustní pes, který si nás rychle získal svojí velmi přátelskou povahou. Jiné zdravotní problémy ho netrápily.

V rámci celkové terapie jsme doporučili i homeopatickou podporu, protože dle našich zkušeností víme, že léčba hlubokých píštělí je zdlouhavá a někdy vyžaduje i definitivní chirurgické řešení. Nasazena byla Silicea 15C 3x týdně a Graphites 15C 1x denně.

Siliceu jsme zvolili pro její schopnost vyčistit chronické hnisání a píštěle, Graphites podle nás nejlépe odpovídal Montymu jako jeho terénní lék, včetně hypofunkce štítné žlázy.

Po několika týdnech jsme antibiotika vysadili a pokračovali jsme několik měsíců pouze v homeopatické léčbě. Postupně jsme prodlužovali frekvenci podávání na 1x týdně a Monty velmi prospíval. Píštěle se zahojily a zůstala jen malá neznatelná jizva, která Montyho už více nezajímala. Majitelé pokračovali v preventivním podávání homeopatik několik let.

O několik let později se nám dařilo tlumit projevy artrózy kloubů pomocí Rhus toxicodendron a kyseliny hyaluronové. S kůží už Monty problémy nikdy neměl.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 13:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze