Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Monty - devítiletý labradorský retrívr

Autor: MVDr. Iva Librová

Monty měl kožní problémy již několik let, když navštívil naší ordinaci. Trpěl na nedostatečnou funkci štítné žlázy a na hrudních končetinách měl v oblasti předloktí jizvy a hluboké bolestivé píštěle zasahující do podkoží. Postižená hnisavá místa si neustále olizoval.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia

Od štěněte byl velmi aktivní, přes den moc nespal a měl velkou chuť k jídlu. Rád se vyhříval na slunci nebo u krbu, bál se bouřky a dlaždic na podlaze. Celkově to byl veselý robustní pes, který si nás rychle získal svojí velmi přátelskou povahou. Jiné zdravotní problémy ho netrápily.

V rámci celkové terapie jsme doporučili i homeopatickou podporu, protože dle našich zkušeností víme, že léčba hlubokých píštělí je zdlouhavá a někdy vyžaduje i definitivní chirurgické řešení. Nasazena byla Silicea 15C 3x týdně a Graphites 15C 1x denně.

Siliceu jsme zvolili pro její schopnost vyčistit chronické hnisání a píštěle, Graphites podle nás nejlépe odpovídal Montymu jako jeho terénní lék, včetně hypofunkce štítné žlázy.

Po několika týdnech jsme antibiotika vysadili a pokračovali jsme několik měsíců pouze v homeopatické léčbě. Postupně jsme prodlužovali frekvenci podávání na 1x týdně a Monty velmi prospíval. Píštěle se zahojily a zůstala jen malá neznatelná jizva, která Montyho už více nezajímala. Majitelé pokračovali v preventivním podávání homeopatik několik let.

O několik let později se nám dařilo tlumit projevy artrózy kloubů pomocí Rhus toxicodendron a kyseliny hyaluronové. S kůží už Monty problémy nikdy neměl.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Iva Librová

Autor: MVDr. Iva Librováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:07

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze