Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tarena, moje dostihová pacientka

Autor: MVDr. Jana Červinková

Léčba dostihových koní je specifická hlavně v tom, že je třeba dávat pozor, jaké účinné látky mohu zvířeti naaplikovat, aby se nejednalo o doping a neohrozilo to výsledek mé potenciální koňské vítězky. Homeopatie je v tomto ohledu kouzelná. Jelikož si mohu být jistá, že koni v krvi nepovolené léčivo žádná laboratoř nenajde.

Ilustrační foto

Tarena je téměř tříletá plnokrevná hnědka, její majitelka s ní trénuje na rovinné dostihy. Po jednom z pracovních tréninků energie Tarušky ještě nebyla zcela vyčerpána, rozběhla se navzdory vůle jezdkyně po mokré asfaltové vozovce, naneštěstí se jí smekla kopyta a spadla. Bohužel jsem daný den nemohla této dvojici pomoct. Předala jsem majitelce kontakt na kolegyni, zkušenou veterinární lékařku a homeopatku, MVDr. Ladu Paulů.

Trauma by se dle jejích slov lidově dalo nazvat „silniční lišej“ a ke konzervativní terapii zahrnující antibiotika, toaletu rány a hojivé mastičky kolegyně přidala i homeopatika podporující hojení – Arnica Montana 15C, zabraňující hnisání rány – Pyrogenium 15C a také Apis Mellifica 30C, aby rychleji ustoupil značný otok traumatizované tkáně. Vzhledem k otevřeným ranám byl pacientce naordinován klidový režim v boxe.

Tarena se přibližně za 17 dní příkladně zahojila a měla být postupně zatěžována. Bohužel bylo zjištěno, že klisna při pohybu škrtá oběma zadními končetinami o povrch země a není schopna čistého chodu. Majitelka zavolala chiropraktičku, se kterou už v minulosti spolupracovala. Chiropraktička pravděpodobně klisně sáhla na citlivou partii a jelikož paní nestála na vhodném místě, došlo ke zranění chiropraktičky kopnutím, úkon kvůli své zdravotní indispozici nedokončila.

Zděšená majitelka mi telefonovala, ať přijedu se sonem, že chiropraktička říkala, že má kobyla zřejmě něco s kolenem. Také popisovala, že se od incidentu velmi znatelně změnilo Tareny chování, z mírné a mazlivé kobyly se stala vylekaná, na dotyk citlivá a doslova protivná a svou stájovou kolegyni odhánějící „potvora“. Vzhledem k tomu, že se problémy projevily i na psychické úrovni, dostala ode mě homeopatika ve vysokém ředění. Aconitum napellus 30C protože při úkonu chiropraktičky zřejmě klisna prožila velký šok či úlek, Arnica Montana 200C kvůli prodělanému traumatu a Chamomilla Vulgaris 30C na její přecitlivělost na bolest. Souběžně s homeopatií jsem vyšetřila a následně ošetřila její pohybový aparát. Ultrazvuk jsem nemusela vozit, ošetření proběhlo Dornovou metodou. Kolena byla zcela v pořádku, měla rotaci pánve, druhý krční obratel byl též vyrotovaný. Následovalo několik dní klidu, kdy Tarena volně chodila po výběhu. Už tehdy mi nadšená majitelka podávala zprávy, že Tarena je opět mírná, mazlivá, lehce ošetřitelná a ke své koňské parťačce se chová slušně. Následovalo postupné zatěžování, při kterém kobyla nevykazovala kulhání. Po třech týdnech jsem Tareně provedla dle standardu kontrolní ošetření Dornovou metodou. Nyní je klisna opět připravována na dostihovou sezonu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Jana Červinková

Autor: MVDr. Jana Červinkováveterinární lékařka

Veterinární lékařkou jsem se chtěla stát už od školkového věku. Promocí se můj cíl stal začátkem dalšího praktického i teoretického poznání a nekonečné studium tohoto odvětví homeopatie i další alternativy krásně doplňují. Homeopatie zapadá do mozaiky možností, jak pacientovi i svým nejbližším mohu pomoct a nyní si neumím představit, že bych některá zvířata léčila bez ní. Za vstup nejen do "medicíny na entou" vděčím svým zkušenějším kolegyním MVDr. Ladě Paulů, MVDr. Mirce Menclové a MVDr. Lýdii Čačkové, které v době mých začátků "kuličky" používaly zcela suverénně.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze