Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Léčba drápkaté opice

Autor: MVDr. Jana Červinková

Nejsem specializovaná veterinární lékařka na exotická zvířata, nicméně občas se na mě chovatelé obrátí i s méně obvyklými mazlíčky. Můj pacient se mi vešel do dlaně, vážil kolem 70 g (srovnatelná hmotnost např. s andulkou vlnkovanou) a trápila ho snadno viditelná boulička pod levým očním koutkem.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Jana Červinková

Opičky jsou chovány ve voliéře ve skupině, proto odchyt bývá občas náročnější a ocenila jsem, že byl proveden již před mým příjezdem. Opička byla v dobré kondici bez zjevných příznaků celkového onemocnění. Pod okem měla kulovitý útvar v průměru cca 3 mm zakrývající zvířeti část zorného pole. Mohlo se nejpravděpodobněji jednat o absces (dutina naplněná hnisem), ucpanou slznou žlázu nebo tumor. Rozhodla jsem se pro punkci útvaru a aspiraci obsahu tenkou jehlou nasazenou na stříkačce, případně cytologické vyšetření punktátu pod mikroskopem. K mikroskopii jsem nepřistoupila, jelikož se mi podařilo vysát hnisavo-krvavý obsah. Průměr útvaru se ovšem moc nezmenšil. Byl proveden výplach dezinfekcí zředěnou fyziologickým roztokem.

Pravděpodobně se opičce tvořil absces. Mohl vzniknout traumatem – kousnutím, škrábnutím či píchnutím cizího tělesa. Jak jsem již popisovala, odchyt tak malého zvířete každý den by byl opravdu náročný a pro neochočenou opičku velmi stresující (téměř celé ošetření vydržela křičet). Izolace od skupiny by též byla opičku ohrožujícím stresem. Proto aplikace konzervativní (běžné) léčby byla prakticky neproveditelná.

V těchto situacích jsem upřímně nadšena, že mohu použít k léčbě homeopatii. Kovové misky majitel vyměnil za plastové a každý den do vody přidával homeopatika: Arnica Montana 15 C – na hojení, Silicea 15 C – lék působí na vazivo, vhodný při abscesech, vstřebává či pomáhá evakuovat cizorodý obsah, jestliže by byl absces v počátku vzniku, volila bych nižší ředění, jestliže by byl po erupci, dala bych vyšší ředění. Třetím použitým lékem se stala Bryonia Alba 15 C kvůli tvrdému otoku - zduření. Po osmnácti dnech byl útvar o poznání menší, ale stále pod okem perzistoval. U všech zvolených homeopatik jsem upravila ředění na 30 C. Při mé další návštěvě jsem již nezjistila, kterou opičku jsem léčila. A že homeopatika pila celá opičí skupina? I v tom je kouzlo homeopatie. Kombinace pro ně nemohla mít žádný negativní dopad, pouze pozitivní na mého pacienta. Dovedete si představit celou skupinu přeléčit antibiotiky kvůli jednomu opičákovi? 

Poznámka autorky: Opička je druh Kosman zakrslý (Callithrix pygmaea)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Jana Červinková

Autor: MVDr. Jana Červinkováveterinární lékařka

Veterinární lékařkou jsem se chtěla stát už od školkového věku. Promocí se můj cíl stal začátkem dalšího praktického i teoretického poznání a nekonečné studium tohoto odvětví homeopatie i další alternativy krásně doplňují. Homeopatie zapadá do mozaiky možností, jak pacientovi i svým nejbližším mohu pomoct a nyní si neumím představit, že bych některá zvířata léčila bez ní. Za vstup nejen do "medicíny na entou" vděčím svým zkušenějším kolegyním MVDr. Ladě Paulů, MVDr. Mirce Menclové a MVDr. Lýdii Čačkové, které v době mých začátků "kuličky" používaly zcela suverénně.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze