Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Reakce na očkování

Autor: Petra Sumeráková

S reakcí na vakcíny se setkávám až abnormálně často, jak u vlastních psů, tak u mých klientů. Každá vakcinace je samozřejmě velká zátěž pro organismus a i zdravý jedinec může být dokonce ohrožen na životě. Po očkování může nastat velká řada komplikací od místních otoků, přes zažívací potíže, bulky, ztráty srsti až po různé neurologické problémy. O tom, zda vůbec a co očkovat u psů bychom mohli vést dlouhou diskuzi. Vycházejme však z toho, že vakcinace proti vzteklině je v naší zemi ze zákona povinná, naštěstí si můžeme zvolit vakcínu na 3 roky a nemusíme tak riziko různých komplikací podstupovat každoročně jako dříve.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Homeopatie nám v případě nežádoucích reakcí na očkování může velmi dobře a také rychle pomoci! A to jak preventivně, kdy víme, že je jedinec na očkovácí látky citlivý, tak i terapeuticky v případě, kdy se reakce vyskytne prvně.

Uvedu zde opět případy z mé vlastní praxe. V mé vlastní smečce mám několik citlivých jedinců, kteří na různá očkování reagují především otoky, které se objeví buď do několika minut nebo i několik hodin po. Prvně otékají v oblasti hlavy - oční okolí, tlama, atd. Jakmile otoky zjistím podám co nejdříve homeopatický lék APIS MELLIFICA 15C - okamžitě vložím pod pysk 5 granulí, mezitím si další dávku rozpustím v cca 20ml vody a po 15ti minutách dávku opakuji. Většinou do 30ti minut vidím, že otoky poleví. Poté tedy dávkování ubírám až do vymizení obtíží. Bulky po očkování řeším lékem THUYA 15C - podávám denně 5 granulí.

Nedávno jsem v pozdních nočních hodinách řešila velmi vážný stav fenky jorkšírského teriéra, která byla v odpoledních hodinách očkovaná proti vzteklině. Po nějaké době se u ní vyskytlo silné zvracení a otoky, majitelé navštívili opět veterinární ordinaci, kde bylo fence podáno něco na zklidnění. Nejdříve to vypadalo nadějně, ale kolem 22.hodiny, kdy už bylo na veterině zavřeno, se fence výrazně přihoršilo, začala zvracet, navíc se jí na břiše objevily červené fleky a opět otoky. Byla jsem akutně požádána o pomoc. Namíchala jsem fence směs homeopatických léků APIS MELLIFICA 15C (na otoky), IPECA 15C (proti zvracení), THUYA 15C (na přehnanou reakci organismu) a POUMON HISTAMINE 15C (na alergickou reakci) a čekala jsem od majitelů fenky informace, jak se bude její stav vyvíjet s tím, že kdyby se po první dávce feně neulevilo, okamžitě je odešlu do nejbližšího města na noční pohotovost. Do 30ti minut jsem však dostala skvělou zprávu: "Fence je výrazně lépe, pookřála a začala běhat po bytě a hrát si." Ještě jsem si vyžádala zpětnou vazbu o tom, jak probíhala noc a ráno jsem dostala info, že bylo vše již v naprostém pořádku, žádné zvracení, otoky ani jiné podobné reakce.

Shrnuto a podtrženo, pakliže víte, že váš pes vakcinaci snáší špatně, můžete mu již den před plánovaným očkováním preventivně podat homeopatické léky:

THUYA 15C a SILICEA 15C - potlačí nežádoucí reakce organismu 

Když reakce nastane nečekaně podávejte léky dle potíží:

  • na otoky - APIS MELLIFICA
  • na kožní bulky - THUYA OCCIDENTALIS
  • na zvracení - IPECA
  • na kožní alergické projevy - POUMON HISTAMINE

Vždy nechejte psa před každým očkováním klinicky vyšetřit. Vyvarujte se také aplikaci vakcíny v letním horkém počasí a nikdy neočkujte fenu, když hárá!!! Jakékoli odchylky ve zdravotním stavu psa vždy konzultujte s vaším veterinárním lékařem!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze