Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatika proti jarní únavě

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Těšíte se na jaro a místo radostných pocitů vás postihla únava? Můžete se nechat inspirovat homeopatií – přírodní, nenávykovou metodou léčby bez vedlejších účinků.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  • Kalium phosporicum 15 C - lék vhodný především pro mladé jedince: člověk se cítí zchvácený, s bolestmi hlavy, sebemenší práce se zdá být jako těžký úkol. Mohou být potíže s pamětí – lék pomůže načerpat sílu k dalšímu studiu. Jedná se i o velký lék na rekonvalescenci po chřipce, kdy převládá psychická slabost.
  • Phosphoricum acidum 9 C – velký lék jarní únavy tam, kde převládají deprese spolu s nespavostí. Mohou být bolesti kostí, kloubů, klíčové slovo nejlépe odpovídající užití tohoto léku je vyčerpanost.
  • Pulsatilla 9 C – únava nejlépe odpovídá charakteru pojmu střídání - střídá se nálada od radostné po plačtivost, střídají se změny chuti, člověka unavuje rychlý zvrat počasí do náhlého oteplení, nesnáší nevětrané prostory, po sebemenší práci je pak člověk vyčerpaný.
  • Phosphorus 15 C – je vhodný lék tam, kde je rychlý začátek problémů – emotivnost, radost, je touha vše rychle zvládnout - k tomu nás jarní čas může samozřejmě inspirovat. Organismus se ale rychle unaví, člověk touží po odpočinku vleže. Lidé mají zvýšenou touhu po sladkém, na jaře také přibírají na váze.
  • Gelsemium sempervirens 9 C - můžete užít, pokud jste unavení a dost dobře nesnášíte "příval" teplého počasí a už vůbec nesnášíte náhlé změny počasí, které jaro provází. Jste pomalí, nevýkonní, pociťujete svalovou tíhu, ztěžklé končetiny, bolest hlavy a jste podráždění. Téměř nepociťujete žízeň a vše se vás velmi dotýká a lehce se rozrušíte.

Obvyklá dávka při užívání homeopatických léků je 2x denně 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 01:10

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze