Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pálení žáhy, zánět průdušek nebo obtížné polykání?

Autor: Redakce

Když někoho dlouhodobě pálí žáha, zpozorní a sleduje potraviny, které potíže způsobily. Někdy ale dieta nestačí a potíže přetrvávají. Dotyčný proto začne přemýšlet o možném „refluxu“. Někdy dochází i k opačnému stavu – pálení žáhy člověk nepociťuje, spíše se u něj objevují pocit knedlíku v krku nebo opakované záněty dolních dýchacích cest. Až po gastroenterologickém vyšetření se zjistí příčina jeho potíží a diagnóza může znít: refluxní choroba jícnu. 

Ilustrační foto

Refluxní choroba jícnu se projevuje pronikáním části natrávené potravy a žaludečních šťáv do jícnu. Kyselina chlorovodíková, která je součástí žaludečních šťáv, poškozuje sliznici jícnu. Odlupují se buňky sliznice, a pokud se nestačí obnovovat, může dojít až k zánětu jícnu.

Ne každý reflux je hned považován za nemoc. Krátkodobě se může objevit i u zdravých lidí. Jestliže se projevy objevují jen zřídka, postačí úprava jídelníčku: jíst častěji menší porce, jíst v klidu a vyhýbat se kořeněným jídlům, častému pití alkoholu, kávy a koncentrovaných džusů. Na reflux – i další onemocnění trávicího traktu – má negativní vliv psychický stres.

Na homeopatickou léčbu refluxní choroby jícnu se ptá čtenářka, které byl reflux jícnu potvrzen lékařem:

„Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost léčení refluxu jícnu homeopatickou cestou. Před dvěma měsíci mi na gastroenterologickém vyšetření našli reflux jícnu. Osobně jsem pálení žáhy necítila, spíše mě trápilo hodně časté pálení v krku a časté onemocnění dolních cest dýchacích. Napadlo to moji imunoložku. Gastroenterolog mi dal k užívání prášky Omeprazol a Kinito a dietu, malé porce a vynechat určité potraviny. Jakmile jsem začala prášky brát, začal mě bolet žaludek, bylo mi špatně z jídla. Nakonec jsem prášky vysadila úplně, neboť mi přijdou potíže daleko větší, když je beru. Na vašem serveru jsem se dočetla o možnosti léčit reflux homeopaticky. Prosím, jaké homeopatika mi můžete doporučit? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.“

DOPORUČENÍ lékařky, odbornice v homeopatii, MUDr. Kateřiny Formánkové:
„Dobrý den, homeopatik na reflux je několik, vhodnější by byla návštěva lékaře-homeopata, který by Vám vybral léky cíleně po komplexním vyšetření. Než ho navštívíte, můžete zkusit léky:
LOBELIA 9 C – 3x denně 5 granulí před jídlem a
ROBINIA PSEUDOACACIA 9 C – 5 granulí při pálení žáhy.
Pokud by LOBELIA nepřinesla kýžený efekt, zkuste i lék CADMIUM SULFURICUM 15 C – 3x denně 5 granulí před jídlem.“

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 15:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze