Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Veřejné mínění o homeopatii ve Spojeném království

Autor: Externí zdroj

Oficiální výzkumy provedené v loňském roce ve Velké Británii potvrzují, že 80% obyvatel Spojeného království ví, co je homeopatie, a 79% z nich k ní má vstřícný postoj. Největší překážkou pro používání homeopatie je nedostatek informací a málo konkrétnějších znalostí o homeopatii, proto ji loni ve Velké Británii užilo jen 15% lidí. Toto číslo se od minulého průzkumu prováděného v roce 2007 nezměnilo. Negativní mediální publicita homeopatie tvořila překážku pro její užívání jen pro 16% lidí.

Ilustrační foto

Z těch, kdo homeopatii užívají, ji za posledních dvanáct měsíců použilo 40% lidí. Nejčastěji užívají homeopatii ženy nad 60.

Uvedená zjištění se podobají údajům o povědomí veřejnosti o homeopatii v jiných zemích, i když procento skutečných uživatelů homeopatie je ve Spojeném království nižší než v Německu (60%), Španělsku (27%),
Francii (56%), Belgii (69% domácností) nebo Rakousku (50%). Nedostatek informací představuje důležitou překážku pro nové uživatele v mnoha zemích.

Výzkum prováděla skupina 4Homeopathy, která sdružuje všechny spolupracující členy homeopatické komunity ve Velké Británii a sponzoroval jej Boiron. Studie se skládala z kvalitativní a kvantitativní části a jejím záměrem bylo získat solidní údaje odrážející veřejné mínění o homeopatii, lépe pochopit názory potenciálních uživatelů i jejich případné předsudky, poznat překážky, které jsou důvodem toho, proč se zatím uživateli nestali a poskytnout vodítka pro nastavení komunikace s veřejností ve Spojeném království do budoucna.

Zdroj: Test veřejného mínění, Health & Homeopathy, jaro/léto 2015, British Homeopathic Association (Britská homeopatická asociace)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:47

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze