Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Veřejné mínění o homeopatii ve Spojeném království

Autor: Externí zdroj

Oficiální výzkumy provedené v loňském roce ve Velké Británii potvrzují, že 80% obyvatel Spojeného království ví, co je homeopatie, a 79% z nich k ní má vstřícný postoj. Největší překážkou pro používání homeopatie je nedostatek informací a málo konkrétnějších znalostí o homeopatii, proto ji loni ve Velké Británii užilo jen 15% lidí. Toto číslo se od minulého průzkumu prováděného v roce 2007 nezměnilo. Negativní mediální publicita homeopatie tvořila překážku pro její užívání jen pro 16% lidí.

Ilustrační foto

Z těch, kdo homeopatii užívají, ji za posledních dvanáct měsíců použilo 40% lidí. Nejčastěji užívají homeopatii ženy nad 60.

Uvedená zjištění se podobají údajům o povědomí veřejnosti o homeopatii v jiných zemích, i když procento skutečných uživatelů homeopatie je ve Spojeném království nižší než v Německu (60%), Španělsku (27%),
Francii (56%), Belgii (69% domácností) nebo Rakousku (50%). Nedostatek informací představuje důležitou překážku pro nové uživatele v mnoha zemích.

Výzkum prováděla skupina 4Homeopathy, která sdružuje všechny spolupracující členy homeopatické komunity ve Velké Británii a sponzoroval jej Boiron. Studie se skládala z kvalitativní a kvantitativní části a jejím záměrem bylo získat solidní údaje odrážející veřejné mínění o homeopatii, lépe pochopit názory potenciálních uživatelů i jejich případné předsudky, poznat překážky, které jsou důvodem toho, proč se zatím uživateli nestali a poskytnout vodítka pro nastavení komunikace s veřejností ve Spojeném království do budoucna.

Zdroj: Test veřejného mínění, Health & Homeopathy, jaro/léto 2015, British Homeopathic Association (Britská homeopatická asociace)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 08:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze