Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované záněty spojivek

Autor: Redakce

Zánět spojivek je velmi nepříjemné onemocnění, které děti špatně snášejí. Podle původu dělíme zánět spojivek na infekční (původci jsou bakterie a viry) a neinfekční, který vznikl drážděním (alergie, celkové onemocnění). V zimě a na jaře se často objevují hnisavé záněty, jejichž původcem jsou bakterie.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Zkušenost s virovým zánětem máme snad všichni – začíná tzv. pocitem „písku v oku“. U dětí se záněty spojivek mohou objevit i v souvislosti se zánětem dýchacích cest a horečkou.

K přenosu infekčního zánětu dochází předměty osobní hygieny nebo přímým kontaktem s infikovanou osobou – snad i proto se rychle šíří v dětském kolektivu.

S dotazem týkajícím se opakovaných zánětů spojivek u malé holčičky se na naši poradnu obrátila naše čtenářka:

„Dobrý den, dcera (1,5 roku) má zánět spojivky. V pondělí ráno jí začalo červenat a slzet oko, vytírali jsme borovou vodou. V úterý ráno už měla očka slepená, stejně jako po odpoledním spaní. Večer už dostala antibiotické kapky do oka a antibiotické kapky do nosu. Výtok z oka je žlutý až žlutohnědý, víčka má nateklá. Přes den řasy slepené, oči slepené po spaní. Na záněty oka trpí opakovaně; do svého 1,5 roku měla spojivky zanícené asi 3−4x. Od paní doktorky dostává opakovaně antibiotické kapky buď samostatně, nebo i s další léčbou, pokud to má spojené s něčím dalším (nachlazení, bakteriální rýma apod.).

Moc bych Vás chtěla poprosit o radu, jakým homeopatikem lze toto ošetřit tak, aby nemusela stále brát antibiotické kapky (jednak kvůli ATB a jednak i kvůli tomu, že aplikace do oka je problematická, takže zánět se možná jen potlačí a při nepříznivých podmínkách se zas objeví...) a aby se jí ten zánět spojivky pořád takhle nevracel. Vím, že když se zvolí vhodný homeopatický lék, může se právě zabránit vracení problému.

Dcerka je veselá, usměvavá a chytrá – přestože nemluví, skoro všemu rozumí. Je mazlivá, ráda se nechá chovat a miluje hlazení po zádech. Chce dělat věci po svém, a když něco nedostane, tak se začne vztekat a lehat na zem. Pak se ale rychle z tohoto stavu dostane sama, nebo když někdo udělá nějakou legrácku. Moc ráda chodí ven, ráda jí a nic jí nesmí uniknout. Všechno musí vidět, a když má příležitost, vyleze, kam se dá (na stůl, na linku, do umyvadla, apod.). Má ráda děti, písničky, tancování. Na svůj věk je velká, má i velkou nohu, obézní není. Má starší sestřičku (4,5 roku). Budu moc ráda za Vaši radu. Děkuji.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka, odbornice v homeopatii, MUDr. Kateřina Formánková:

„Dobrý den, zkuste kombinaci léků:
PULSATILLA 15 C – 5 granulí ráno. Tento lék podávejte dlouhodoběji – minimálně 3 měsíce.
CALCAREA PHOSPHORICA 15 C – 1x týdně 5 granulí.
KALIUM BICHROMICUM 9 C – 4x denně 5 granulí; při zánětu a otoku kombinujte s lékem APIS MELLIFICA 30 C také 4x denně.
Při vzteku můžete podávat lék CHAMOMILLA 15 C příležitostně.
Pokud se stav do 3 měsíců nezlepší, vyhledejte lékaře homeopata, který vám vybere léky cíleně po komplexním vyšetření. S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 16:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze