Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příchod potomka – významná událost pro celou rodinu

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Příchod dítěte na svět je velká událost, která je spojena s velkými očekáváními. Je-li to první potomek nové generace, jsou změny o to významnější a více prožívané.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Těhotná maminka je přirozeně společností chráněná. Zdravotní potíže spojené s těhotenstvím jí umožňují odpojit se od všedního života a postupně se v ústraní na příchod potomka připravit. Řada žen v této době reaguje citlivěji, někdy se nadměrně hněvá. Okolí pro ni má pochopení, protože je „v jiném stavu“. Změny můžeme vysvětlit hormonálními procesy, v určité míře se ale jedná i o vyrovnávání se s příchodem nové, mateřské, role.

Příchod nové generace významně oslovuje i matky nastávajících maminek, budoucí babičky. Přestože u nich nedochází k tělesným změnám, novou situaci prožívají velmi intenzivně, a do určité míry zaslouží stejné pochopení jako těhotné ženy. Babičky mají krásnou roli vytvořit mentální prostor pro nového potomka. Proto o něm všude vypráví, aby mu slovy připravily místo ve společnosti, kam se má narodit.

Muži v rodině zpravidla příchod potomka tak intenzivně neprožívají. Jejich role otců a dědečků nabývá na významu, až když dítě trochu povyroste a dokáže s nimi samo komunikovat. Není tedy divu, že v době očekávání dítěte se mohou muži cítit na druhé koleji. Jejich podpora je ovšem pro většinu žen, budoucích maminek i babiček, velmi důležitá.

Pokud je vyrovnávání se s novou rolí příliš obtížné, je dobré zvážit pomoc. Z homeopatických léků při nadměrných obavách o sebe i dítě budoucím maminkám pomůže Argentum nitricum, při nadměrném neklidu a rychlému střídání nálad Ignatia amara. Obojí v ředění 30C 5 granulí 1 až 2x týdně. Tatínkovi nejlépe pomůže ujištění maminky, že muže potřebuje a váží si jeho podpory.

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 11:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze