Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příchod potomka – významná událost pro celou rodinu

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Příchod dítěte na svět je velká událost, která je spojena s velkými očekáváními. Je-li to první potomek nové generace, jsou změny o to významnější a více prožívané.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Těhotná maminka je přirozeně společností chráněná. Zdravotní potíže spojené s těhotenstvím jí umožňují odpojit se od všedního života a postupně se v ústraní na příchod potomka připravit. Řada žen v této době reaguje citlivěji, někdy se nadměrně hněvá. Okolí pro ni má pochopení, protože je „v jiném stavu“. Změny můžeme vysvětlit hormonálními procesy, v určité míře se ale jedná i o vyrovnávání se s příchodem nové, mateřské, role.

Příchod nové generace významně oslovuje i matky nastávajících maminek, budoucí babičky. Přestože u nich nedochází k tělesným změnám, novou situaci prožívají velmi intenzivně, a do určité míry zaslouží stejné pochopení jako těhotné ženy. Babičky mají krásnou roli vytvořit mentální prostor pro nového potomka. Proto o něm všude vypráví, aby mu slovy připravily místo ve společnosti, kam se má narodit.

Muži v rodině zpravidla příchod potomka tak intenzivně neprožívají. Jejich role otců a dědečků nabývá na významu, až když dítě trochu povyroste a dokáže s nimi samo komunikovat. Není tedy divu, že v době očekávání dítěte se mohou muži cítit na druhé koleji. Jejich podpora je ovšem pro většinu žen, budoucích maminek i babiček, velmi důležitá.

Pokud je vyrovnávání se s novou rolí příliš obtížné, je dobré zvážit pomoc. Z homeopatických léků při nadměrných obavách o sebe i dítě budoucím maminkám pomůže Argentum nitricum, při nadměrném neklidu a rychlému střídání nálad Ignatia amara. Obojí v ředění 30C 5 granulí 1 až 2x týdně. Tatínkovi nejlépe pomůže ujištění maminky, že muže potřebuje a váží si jeho podpory.

 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 08:05

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze